independent.co.uk

Dušan Farbula / / Zaujímavosti
Ani jedno oko nezostalo suché po tom, čo svet ohromila tragédia brazílskeho futbalového klubu AF Chapecoense. Tímu, ktorý na palube lietadla prišiel o 19 hráčov sa bezprostredne po havárii dostávalo podpory zo všetkých strán, no tá čo stále najviac rezonuje, sa týka mien ako Ronaldinho či Juan Román Riquelme.

Správa o tragickej nehode letu AMI 2933 zo Santa Cruz do kolumbijského Medellínu postihla celý svet. Na jeho palube zahynulo 71 ľudí vrátane 19-ich členov kádra AF Chapecoense, ktorí si mali v pláne zmerať sily s klubom Atlético Nacional vo finálovom dvojzápase o Juhoamerický pohár. Hlboký žiaľ zo straty rodinných príslušníkov, priateľov, ale aj životných vzorov sa ešte nestihol ani dostaviť a klub, ktorému sa oficiálne chystá Juhoamerická futbalová konfederácia do pár dní odovzdať jeho dosiaľ najcennejšiu trofej, sa dostal na zložitú križovatku. Nemá dostatok hráčov pre ďalšie pôsobenie. Okrem finančného daru od viacerých tímov i najlepších hráčov sveta u ľudí vyvolal prísľub pomoci od geniálneho Ronaldinha hotový boom. Okamžite ho vidia v drese „Verdão“ spoločne s ďalšími legendárnymi hráčmi.

Nešťastie, ktorého obeťami vrátane futbalistov tímu Chapecoense sa stali členovia realizačného tímu, žurnalisti a personál, postavilo do pozoru celú futbalovú verejnosť. Aj vzhľadom na to sa poniektoré brazílske futbalové kluby rozhodli poskytnúť svojich hráčov tragédiou postihnutému mužstvu, a to nielen preto, aby mohol dokončiť sezónu, ale aby mohol  pokračovať aj v ďalšej. Pomocnú ruku sa najnovšie rozhodli podať Chapecoense aj dve legendárne mená Argentíčan Juan Román Riquelme a jeho nemenej slávny brazílsky kolega Ronaldinho. Práve s 36-ročným niekdajším najlepším hráčom planéty sa začali spájať horlivé diskusie, že by mal klubu z mesta Chapecó pomôcť na trávniku.

dino
www.noticiasaominuto.com

„Môžem povedať len toľko, že sme tu a sme pripravení pomôcť,“ tak znela veta reprodukovaná jeho bratom, ktorá však ani zďaleka nepotvrdzuje dohady, že by si mal obliecť zelený dres Chapecoense. Veď prečo by aj mal, keď svoju bohatú kariéru ukončil v drese Fluminense a na programe je už len posledné 38. kolo brazílskej Serie A. V ňom sa majú po rozhodnutí Brazílskej futbalovej konfederácie aj napriek nedostatku vlastných seniorských hráčov „Verdão“ stretnúť doma na Arena Condá s mužstvom Atlético Mineiro. No napriek tomuto faktu a chystanej veľkolepej rozlúčke sa pravdepodobne zápas z nevôle cestovania hostí do Chapeca neuskutoční a bude kontumovaný pre klub, ktorý si „nešťastným“ ziskom pohára zabezpečil účinkovanie v budúcoročnom Pohári osloboditeľov.

reuters.com

No bez ohľadu na to, ako sa napokon Ronaldinho či Juan Riquelme rozhodnú pomôcť tímu Chapecoense v tejto zúfalej dobe (ich návrat by futbalových fanúšikov rozhodne potešil), myslime na to, že je táto tragédia obrovských rozmerov stále čerstvá a podstatnejšie je momentálne vyrovnať sa so stratami i trvalými následkami medzi šesticou osôb, ktoré ju prežili. Jedno je však isté, tím z Chapeca sa, aj keď možno nie o jeden ani dva roky, opäť postaví na nohy a spoločne s kmeňovými hráčmi sa pokúsi naďalej plniť svoje sny.

independent.co.ok (Dušan Farbula)
0
Komentovať (0)