Reprofoto: Interez.sk

Medveďovi zachránila život rodina na výlete.

Nebyť rodiny, ktorá sa vybrala na výlet loďou, medveď by možno neprežil. Plával vo vode s hlavou zaseknutou v plastovej nádobe.

Ako informuje portál CNN, rodina z Wisconsinu zachránila život medveďovi, ktorý plával vo vode s hlavou zaseknutou v plastovej nádobe. Tricia Hurt, jej manžel Brian a ich syn Brady boli práve na rybačke na jazere Marsh-Miller Lake, keď si medveďa všimli. Medveď už mlel z posledného a keby ho rodina nezachránila, k brehu by možno už nedoplával.

Medveď sa trápil najmenej tri či štyri dni

K medveďovi sa priblížili odzadu a po jednom neúspešnom pokuse, kedy sa mužovi nádoba vyšmykla, sa im ho nakoniec z plastovej nádoby podarilo vyslobodiť. Medveď po záchrannej akcii, ktorá trvala len niekoľko minút, šťastne doplával na breh. Záchranu medveďa z brehu pozorovalo niekoľko ďalších turistov, správa sa preto rýchlo rozšírila a dostala sa aj na sociálne siete.

Ukázalo sa, že medveď mal plastovú nádobu na hlave už najmenej tri či štyri dni. Ľudia v snahe zvieraťu pomôcť príslušné úrady kontaktovali niekoľkokrát, tie však nedokázali medveďa lokalizovať. Našťastie, napokon všetko dobre dopadlo.

CNN
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )