Foto: rawpixel/ unsplash

Chorý človek je ochotný urobiť čokoľvek, len aby sa vyliečil. Niektorí však zachádzajú priďaleko a prekračujú akékoľvek hranice.

Ak si chce človek pomôcť, je pochopiteľné, ak vyskúša rôzne bylinky, čaje či doplnky výživy. Niektorí ľudia však radi testujú aj omnoho bizarnejšie metódy „liečby“, napríklad terapiu močom, tzv. urinoterapiu. Aby toho nebolo málo, nútia k takýmto šialenstvám aj svoje okolie. Dôkazom sú rodičia, ktorí tajne pridávali do jedla svojej dcére moč.

Dcére a jej kamarátke dávali nanuk s močom

Z času na čas sa na internete objavia diskusie o rôznych bizarných „liečebných“ metódach. Nechýba medzi nimi ani terapia močom. Na Facebooku dokonca vznikla skupina s názvom Urine magic (v preklade Kúzlo moču). Ako však píše portál Science Times, extrémnu vlnu nevôle a pobúrenia vyvolal príspevok istého rodiča v skupine, ktorý priznal, že svojmu dieťaťu tajne do jedla pridáva moč. Dokonca vyrábajú pre dcéru aj limonádové nanuky s pridanou žltou telesnou tekutinou. Dcéra si údajne doteraz nič nevšimla, no zdravotné benefity sú jasne badateľné.

Foto: pxhere

Aby toho nebolo málo, nanuky s močom dávali nielen vlastnému dieťaťu, ale aj dcére svojich priateľov, a to bez toho, aby ich o tom informovali. Boli si však úplne istí, že rodičia dcérinej kamarátky im budú neskonale vďační, ak uvidia, ako to vylepšilo kognitívne schopnosti dieťaťa. Facebooková skupina má viac ako 37 000 členov, ktorí veria, že pravidelné pitie telesnej tekutiny podporuje celkové zdravie, vitalitu a dlhovekosť. Samozrejme, po tom, čo bizarný príspevok o nanukoch s prímesou moču začal kolovať na internete, zdieľali ho tisícky nahnevaných ľudí.

Dajte si radšej pohár vody

Aj keď si pitie moču získava čoraz viac priaznivcov, odborníci upozorňujú, že neexistujú žiadne vedecké dôkazy o zdravotných benefitoch urinoterapie. Ako informuje portál Healthline, moč môže obsahovať baktérie a toxíny, ktoré majú byť z tela vylučované a nie prijímané. Tým, že človek pije koncentrovaný moč, zvyšuje riziko vzniku infekcií, no preťažuje aj obličky, ktoré to musia všetko filtrovať. Napriek varovaniam však v liečivé účinky moču verí aj čoraz viac takých ľudí, ktorí sú odporcami očkovania.

Foto: unsplash

Myslia si, že pitie vlastného moču ich dokáže vyliečiť z koronavírusu. Nájdu sa však aj ľudia, ktorí veria, že moč vylieči rakovinu, akoby zázrakom odstráni problémy s akné, zahojí rany, uvoľní upchatý nos a pomáha aj pri najrôznejších alergiách. Nech vás však trápia akékoľvek zdravotné problémy, namiesto moču si dajte radšej pohár vody a obráťte sa na lekárov.

0
Uložiť článok
Komentovať