Foto: Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Chcete cestovať po Európe úplne zadarmo. Toto je ponuka, ktorá sa neodmieta.

Celý projekt je zastrešený Európskou komisiou a ponúka road trip po Európe mladým ľuďom od 18 do 30 rokov. V 4 trasách, ktoré zahŕňajú cestu pozdĺž Dunaja, Stredozemného mora, Atlantického oceánu a Baltského mora sa prejde až 12 tisíc kilometrov. 

Podmienkou je natočiť 60 sekundové video, pokojne aj na smartfón, kde vysvetlíte, prečo by ste to mali byť práve vy, aby ste sa zúčastnili takého tripu. Vyhodnotenie sa uskutoční už v apríli, no prihlásiť sa je potrebné už do 11. februára.

V rámci vyhodnotenia sa vyberie 8 šťastlivcov, ktorí sa road tripov zúčastnia. Začínať sa bude trasou pozdĺž Stredozemného mora, nasledovať bude trasa pozdĺž Atlantiku, potom príde na rad Dunaj a konečná trasa je plánovaná popri Baltskom mori.

Cestovateľom budú preplácané náklady na ubytovanie, stravu, či náklady spojené s cestou. Cestovatelia budú z cesty zdieľať online videá zo svojich zážitkov z ciest, z ktorých na koniec vznikne a film.

Ak vás myšlienka road tripu nadchla a chceli by ste sa ho zúčastniť navštívte stránku roadtriproject.eu a podajte si žiadosť ešte dnes.

Pozri aj: Transsibírska magistrála, 8. časť: Koľko stojí cestovanie v Rusku?

roadtriproject.eu, dromedar.sk
0
Komentovať (0)