Boredpanda.com

Odvážny fotograf Corey Hancock zachránil život umierajúcemu mláďaťu medveďa, hoci mu za to hrozila pokuta a dlhý pobyt strávený za mrežami.

Fotograf Corey Hancock si počas turistiky v Oregone všimol zvláštnu kôpku, z ktorej sa nakoniec vykľulo malé mláďa medveďa. Ležalo na chrbte a zdalo sa, že je už mŕtve, dokonca aj jeho pery už zmodreli.

Mal otvorené oči, no boli zahmlené a vôbec nimi nehýbal. Dážď sa mu bez prestania lial na premočené brucho, mokrý mal vlastne úplne celý kožuch. No zdalo sa mi, že som videl plytký nádych,“ priblížil Hancock svoj zážitok. Myslel vtedy sa svoje dieťa doma, ten medveď totiž tiež vyzeral ako nemluvňa. „Nemohol som tam len tak ostať stáť a nechať ho umrieť v daždi. Musel som urobiť aspoň niečo,“ dodal.

boredpanda.com

Rozhodol sa preto, že ho vezme so sebou. Utekal k autu pričom sa neustále obával, že jeho nahnevaná matka pôjde za ním a roztrhá ho. Najväčšie ťažkosti však nastali až keď prišiel Hancock k autu, vtedy prestalo mláďa dýchať. Pokúsil sa dať mu dýchanie z úst do úst a našťastie začal medveď opäť dýchať.

Fotograf sa ponáhľal k veterinárovi, kde vďaka neustálej opatere silnie každým dňom. Lieči sa na ťažkú dehydratáciu a vyhladovanie, no zdá  sa, že z najhoršieho je už von.

boredpanda.com

Problémom však sú Oregonské zákony. Tamojšie vedenie, ktoré sa zaoberá divokou zverou v prírode môže takýmto medvedím záchrancom poslať poriadne mastnú pokutu až 6-tisíc dolárov. No mohlo to byť ešte horšie – za tento skutok hrozí trest v podobe jedného roku stráveného vo väzení. Našťastie, odvážnemu fotografovi so srdcom na správnom mieste trest odpustili.

boredpanda.com

Pozri aj: Žena zachránila život psíkovi a vzala si ho z útulku. Ten ju teraz nemôže prestať z vďačnosti objímať

interez.sk (katka), boredpanda.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy