Foto: Facebook.com/ Andrea Colson

Dámy, aj vy ste si niekedy povzdychli pri pohľade na krásne dlhé vlasy rozprávkovej Rapunzel?

Tá skutočná Rapunzel s blond prameňmi až po členky sa rozhodla, že sa podelí o svoje tajomstvo. To sa údajne ukrýva v arašidovom masle a kokosovom oleji. Jej meno je Andrea Colson, má 33 rokov, pochádza z Ameriky, žije však v Mikronézii. Ako ste si zrejme domysleli, život zasvätila starostlivosti o svoje vlasy, ktoré sú dlhšie, než päť pravítok dokopy.

Kresťanská misionárka Andrea tvrdí, že si podstriháva len končeky vlasov, aby ich udržala v dobrom stave, okrem toho ich však dvakrát týždenne natiera kokosovým olejom a aby mala dostatok živín a jej vlasy boli krásne lesklé, konzumuje každý deň lyžičku arašidového masla. Ak chce svoje vlasy zapliesť, zaberie jej to pol hodinu a musí používať špeciálne gumky do vlasov a množstvo sponiek, aby ostali na mieste.

Posted by Andrea Colson on Donnerstag, 27. Juli 2017

Svoju pýchu si pestuje už od malička a je zvyknutá na to, že ju kvôli jej vlasom ľudia zastavujú na ulici. Andrea hovorí: „Zastavujú ma a pýtajú sa ma, sú tie vlasy skutočné? Odpovedám, že sú. Ich dĺžka aj ich farba. Nikdy som si vlasy nefarbila a myslím si, že aj preto sú také zdravé. Nikdy som nepočula negatívne komentáre, väčšina ľudí je naozaj milá. Často ma prirovnávajú k Rapunzel, vždy mi to zlepší deň. Tá rozprávka je mojou inšpiráciou.

Fun Fact Thursday: The Chuukese name for bougainvillea is "ira tong" which can be translated either "stinging thorn bush" or "tree of love."

Posted by Andrea Colson on Mittwoch, 12. Juli 2017

Andrea, misionárka pracujúca s deťmi, má dlhé vlasy v podstate celý život. Keď mala dva roky, siahali jej po plecia a keď bola teenagerka, už ich mala po kolená. Vraví však, že najradšej ich má po členky. Aby ich udržala v dobrom stave, každé tri až štyri mesiace si necháva podstrihnúť konce. Hovorí, že si nikdy nenechala odstrihnúť viac, než niekoľko centimetrov: „Nemám presný rozvrh, keď však začnú vyzerať poškodené, podstrihnem ich.“

Sunday morning curls~ they didn't stay long in this humidity, but they were fun while they lasted ^_^

Posted by Andrea Colson on Sonntag, 9. Juli 2017

Jedným z jej tajomstiev je aj kokosový olej, ktorý si vmasíruje do vlasov a nechá ho pôsobiť aspoň hodinu pred tým, než si ich umyje, čo robí dvakrát týždenne. Používa obyčajný šampón, dáva ho však len na konce vlasov, aby nevyzerali lámavo. Navyše tvrdí, že ich umýva len v studenej vode.

Posted by Andrea Colson on Mittwoch, 10. Mai 2017

Podstrihnúť jej vlasy trvá 45 minút a okrem toho, že si každý deň vyfúka ofinu, nevystavuje ich žiadnemu teplu. Andrea hovorí: „Myslím si, že teplo vlasy vysušuje. K ich dobrému stavu možno prispieva aj život na ostrove, keďže si vlasy môžem umývať v dažďovej vode. Okrem toho, raz za mesiac si na ne dávam špeciálnu masku, ktorá pozostáva z vajíčka, kokosového oleja a olivového oleja. A určite im prospieva aj arašidové maslo. Všimla som si, že keď som ho prestala jesť, moje vlasy sa začali lámať a boli suché.“

Yesterday for "kinter" I wore my hair in a long braid, which the little girls especially enjoy because I usually wear my…

Posted by Andrea Colson on Freitag, 5. Mai 2017

Svoju hrivu si väčšinou umýva v noci, rozprestrie ju na vankúš a spustí na dlážku, aby vyschli počas spánku. Tvrdí, že niekedy zaberie celé dni, kým vyschnú úplne. Väčšinou si ich splieta do vrkoča, alebo si urobí drdol, čo jej zaberie 15 až 30 minút, podľa zložitosti účesu.

Hovorí, že je na dlhé vlasy navyknutá natoľko, že jej nepríde náročné starať sa o ne. S vlasmi má len jedinú zlú skúsenosť, ktorá sa jej stala pred niekoľkými rokmi. Počas potápania sa jej do nich zamotal piesok a koral, kvôli čomu sa jej na zátylku vytvoril obrovský uzol. Niekoľko hodín sa ich pokúsila rozčesať a rozmotať, použila množstvo oleja a industriálneho lubrikantu, napokon však musela zamotané časti odstrihnúť.

Thank you, Ewa Tobolska

Posted by Redhead Days on Dienstag, 8. September 2015

Odvtedy na svoje vlasy dáva mimoriadny pozor a tvrdí, že ich ostrihanie neprichádza do úvahy: „Bolo by to ako odstrihnúť si časť tela. Práve vlasy ma robia jedinečnou. Je to moje plátno. Nemôžem síce na neho maľovať, môžem sa však pomocou nich vyjadriť svojim vlastným spôsobom.“

Pozri aj: Reaguje na okolie. Vedcom sa podarilo po prvýkrát vytvoriť farbu na vlasy, ktorá sa dokáže v okamihu zmeniť

dailymail
Príbehy
0
Komentovať (0)