Michal Blaško / / Zaujímavosti
Celé Rakúsko zostalo šokované po desivých nálezoch pri turistami obľúbenom jazere Traunsee. Hrozné objavy potvrdila rakúska polícia a rozbehla vyšetrovanie. Pohodový novoročný víkend pri známom horskom...

Celé Rakúsko zostalo šokované po desivých nálezoch pri turistami obľúbenom jazere Traunsee. Hrozné objavy potvrdila rakúska polícia a rozbehla vyšetrovanie.

Pohodový novoročný víkend pri známom horskom jazere Traunsee v rakúskom meste Gmunden sa zmenil na horor. Turista v nedeľu 3. januára 2016 pri prechádzke objavil na brehu jazera kufor. Keď ho privolaná polícia otvorila, všetci prítomní zažili šok. Vo veľkom kufri boli uložené rozštvrtené pozostatky ľudského tela. Prokuratúra začala vyšetrovanie a zatiaľ nie sú známe žiadne ďalšie podrobnosti.

halstatt.net

V pondelok 4. januára rakúski vyšetrovatelia oznámili, že ide o pozostatky ženy vo veku 60 – 70 rokov. Potvrdili to výsledky pitvy v Salzburgu. Ďalší šok však prišiel po tom, čo v pondelok pokračovalo pátranie na brehoch jazera. Policajný pes totiž objavil ďalší veľký kufor, v ktorom boli taktiež časti ľudského tela. Polícia zatiaľ k prípadu neposkytla žiadne bližšie informácie. Nie je jasné ani to, či ide o pozostatky jednej osoby.

Traunsee je turistami obľúbené a vyhľadávané jazero na rekreáciu hlavne v letných mesiacoch. Nachádza sa na rieke Traun. Na jeho severnom konci je položené mesto Gmunden. Na jazernom ostrovčeku je postavený legendárny zámocký hotel Orth, známy z rovnomenného televízneho seriálu.

Záhadný prípad pripomína iný kriminálny čin, ktorým sa inšpiroval aj jeden diel seriálu 30 prípadov majora Zemana. V apríli roku 1951 vytiahli pracovníci hrádze Klecany z Vltavy balík. V ňom objavili ženský trup bez končatín a hlavy. O sedem dní neskôr objavili potápači ďalší balík, v ktorom sa nachádzala hlava a končatiny. Rozsiahle vyšetrovanie desivého prípadu odhalilo, že obeťou bola Herta Černínová, ktorú zavraždil účtovník a podvodník Miroslav Šmíd. V byte svojej matky ju dobodal, jej mŕtve telo rozštvrtil a v balíkoch hodil do Vltavy.Komentovať (0)