Rakúšania si pripísali prvý triumf na turnaji a so štyrmi bodmi sú na 5. priečke tabuľky.

Hokejisti Rakúska sa vo štvrtok postarali na 87. majstrovstvách sveta v Česku o prvotriedne prekvapenie. V súboji základnej A-skupiny v Prahe totiž zdolali Fínov 3:2 gólom, ktorý dosiahol dve desatiny sekundy pred tretím klaksónom Benjamin Baumgartner. Rakúšania si pripísali prvý triumf na turnaji a so štyrmi bodmi sú na 5. priečke tabuľky. Už počas víkendu potrápili Švajčiarov a podľahli im tesne 5:6. V utorok už uchmatli bod Kanaďanom po prehre 6:7 po predĺžení, keď prehrávali 1:6 a v tretej tretine vyrovnali na 6:6. Vo štvrtok si zase pripísali premiérový triumf nad Fínmi na majstrovstvách sveta.

V druhom zápase A-skupiny Kanaďania zdolali Nórov 4:1. Zaujímavosťou je, že reprezentanti Nórska v prvých dvoch tretinách nemali ani jednu strelu na bránku a prehrávali 0:2. Napokon druhým pokusom na gólmana Nicolasa Dawsa skorigovali na 1:2, potom však inkasovali ešte dvakrát. V celom súboji nazbierali iba šesť striel na bránku.

V ostravskej B-skupine si popoludní Švédi podľa očakávania poradili s Kazachmi a zdolali ich 3:1, na turnaji sú tak stále bez straty bodu. Vo večernom stretnutí Američania nastrieľali Francúzom štyri góly už v prvej tretine a napokon zvíťazili 5:0. Reprezentanti Francúzska ohrozili bránku súpera iba desiatimi strelami, no bez gólového efektu. V tabuľke sa hráči USA posunuli na 3. priečku, pred nimi sú Švédi aj Slováci.