Foto: Profimedia

Rakúšania si pripísali prvý triumf na turnaji a so štyrmi bodmi sú na 5. priečke tabuľky.

Hokejisti Rakúska sa vo štvrtok postarali na 87. majstrovstvách sveta v Česku o prvotriedne prekvapenie. V súboji základnej A-skupiny v Prahe totiž zdolali Fínov 3:2 gólom, ktorý dosiahol dve desatiny sekundy pred tretím klaksónom Benjamin Baumgartner. Rakúšania si pripísali prvý triumf na turnaji a so štyrmi bodmi sú na 5. priečke tabuľky. Už počas víkendu potrápili Švajčiarov a podľahli im tesne 5:6. V utorok už uchmatli bod Kanaďanom po prehre 6:7 po predĺžení, keď prehrávali 1:6 a v tretej tretine vyrovnali na 6:6. Vo štvrtok si zase pripísali premiérový triumf nad Fínmi na majstrovstvách sveta.

V druhom zápase A-skupiny Kanaďania zdolali Nórov 4:1. Zaujímavosťou je, že reprezentanti Nórska v prvých dvoch tretinách nemali ani jednu strelu na bránku a prehrávali 0:2. Napokon druhým pokusom na gólmana Nicolasa Dawsa skorigovali na 1:2, potom však inkasovali ešte dvakrát. V celom súboji nazbierali iba šesť striel na bránku.

V ostravskej B-skupine si popoludní Švédi podľa očakávania poradili s Kazachmi a zdolali ich 3:1, na turnaji sú tak stále bez straty bodu. Vo večernom stretnutí Američania nastrieľali Francúzom štyri góly už v prvej tretine a napokon zvíťazili 5:0. Reprezentanti Francúzska ohrozili bránku súpera iba desiatimi strelami, no bez gólového efektu. V tabuľke sa hráči USA posunuli na 3. priečku, pred nimi sú Švédi aj Slováci.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články