Martina Mlčúchová

Michal Blaško / / Kultúra
Prvé kolo hlasovania do rádiohláv sa skončilo a 15. februára bolo spustené hlasovanie v druhom kole, ktoré rozhodne o definitívnych víťazoch jednotlivých kategórii.  O...

Prvé kolo hlasovania do rádiohláv sa skončilo a 15. februára bolo spustené hlasovanie v druhom kole, ktoré rozhodne o definitívnych víťazoch jednotlivých kategórii.  O najviac cien zabojujú Chiki liki tu-a a kapela Saténové ruky, ktorej debutový album Bozkávam priniesol nominácie v kategóriách Album roka, Debut roka a Album roka/Cena kritikov. Chiki liki tu-a, ktorí sa v roku 2015 vrátili s albumom Slzy tvý mámy šedivý a spol., majú šancu získať sošky rádiohláv v kategóriách Album roka a Album roka/Cena kritikov a nomináciu majú aj za singel DPH. Nominácie v hlavnej kategórii Album roka dopĺňajú Puding pani Elvisovej, Korben Dallas a Tono S.

Nominovaná je aj už niekoľkokrát ocenená kapela Billy Barman, ktorá má šancu získať cenu za singel Mladým chýba vojna. V rovnakej kategórii zabodovala aj rozpadnutá kapela Zlokot, či Korben Dallas vďaka duetu s Anetou Langerovou.

Martina Mlčúchová
Martina Mlčúchová

Kategórii Objav roka dominujú interpreti, ktorých objavil program Rádia_FM, Demovnica_FM. Šancu získať cenu majú Dominika (Fričová) Truban, ElevenHill, či Max Bazowski ale aj mladý talent z vydavateľstva Deadred/Starcastic, Bulp a drum’n’bassový producent Inkwall.

O víťazoch Radio_Head Awards rozhodnú poslucháči Rádia_FM v 2. kole hlasovania.

Výraznými zmenami prešli tento rok žánrové kategórie, ktoré Rádio_FM udeľuje v spolupráci s Rádiom Devín. O víťazoch v kategóriách Hip Hop/Rap/RnB, World Music/Folk, Hard and Heavy, Elektronická hudba, Experimentálna hudba, Jazzová a Klasická hudba budú po prvýkrát rozhodovať výlučne odborné poroty. S kategóriou Album roka/Cenou kritikov tak tento rok na Radio_Head Awards udelia až 8 porotcovských cien.

Víťazov Radio_Head Awards spoznáme 13. marca v Starej tržnici v Bratislave. Víťazi si preberú sošky „rádiohláv“, ktoré podľa návrhu výtvarníčky a šperkárky Bety K. Majerníkovej vytvorila sochárka Mira Podmanická.

Ako dopadnú tohoročné Radio_Head Awards je ešte stále na vás. Do 14. februára môžete vyberať vašich favoritov v kategóriách Album roka, Singel roka, Objav roka a Debut roka v prvom kole hlasovania.

Ceny vašim víťazom odovzdáme 13. marca v Starej tržnici v Bratislave. Buďte pri tom. Vstupenky sú už dostupné v predajnej sieti Ticketportal. A k tomu pridávame prvé meno, ktoré zahrá 13. marca v Starej tržnici v Bratislave. Udeľovanie Rádiohláv otvoria Fallgrapp.

0
Komentovať (0)