Michal Blaško / / Kultúra
„Počúvaj, čo chceš!“ hovorí nový slogan Rádia_FM.

Nespútanosť, sebavedomie a rebelantstvo – to sú esencie, ktoré vystihujú značku Rádio_FM a nový slogan „Počúvaj, čo chceš!“ Nová kampaň podčiarkuje dlhoročnú tradíciu Rádia_FM vybočovať z mainstreamového kruhu a snahu jeho tímu o neúnavné objavovanie novej kvalitnej hudby a prínos originálneho obsahu.  Rádio_FM spúšťa kampaň pri príležitosti osláv 12. narodenín.  Pre svojich fanúšikov pripravuje hudobný darček v podobe exkluzívnych koncertov v štúdiu 1 Slovenského rozhlasu. Už túto stredu 14. decembra vystúpia na narodeninovom koncerte –  Para a priatelia aj  Fresh Out Of The Bus. Vstup na koncerty je voľný, ale bolo nutné urobiť rezerváciu cez internet. 

„Prihovárame sa bez reklamných klišé  priamo poslucháčom a dávame im rešpekt. Sme si istí, že keď chcú počúvať dobrú hudbu, chcú počúvať práve nás,“ vyjadril sa programový šéf Rádia_FM Vlado Talian. Rádio_FM vysiela pod týmto názvom na frekvencii 89,3 už od 3.novembra 2004.  Od roku 2013 je v Rádiu_FM nové vedenie na čele s riaditeľom Marošom Hečkom. Ten priniesol v spolupráci s Vladom Talianom od nástupu do rádia viacero nápadov, napríklad nové diskusné relácie.

radio_fm4

S novým sloganom sa spája aj nová zvuková grafika, ktorú pripravil hudobník, skladateľ a moderátor Rádia_FM Pavol Hubinák. Ten mal počas doterajších dvanástich rokov existencie Rádia_FM vždy na starosti zvukový obal Rádia_FM. „Musím sa priznať, že už som skúšal všetko (úsmev). Mali sme rôzne štýly – ambienty, elektroniku, aj gitary. Tentokrát som si povedal, že by sme to mohli spraviť trochu inak, že by sme tomu mohli dať jednotnú tvár. Všetky jingle, zvučky a podmazy budú spájať 8 – bitové zvuky,“ poznamenal.

Kampaň sprevádzajú nove provokatívne vizuály, na ktorých je tajnička. Výsledné riešenie vytvára slogan „Počúvaj, čo chceš“. Ten je poskladaný z mien kapiel, ktoré na Rádiu_FM môžete počuť, ako napríklad Joy Division, Fallgrapp, Jamie XX, či Saténové ruky. Na ďalších vizuáloch je tajnička vyskladaná z názvov relácií.

Zapojiť sa môžu aj poslucháči Rádia_FM. Vďaka aplikácii, ktorú Rádio_FM vypustí 14. decembra, si môžu do tajničky napísať svoje obľúbené kapely. Zúčastnia sa tak  súťaže o lístky na zaujímavé kultúrne podujatia. „Kampaň stojí na tom, aby ľudia vyjadrili svoj názor, čo počúvajú. Je to príjemná hra, ktorá sa môže dobre šíriť. Sme širokospektrálne vysielanie, Rádio_FM pokrýva všetky kľúčové žánre na scéne. A o tom je aj slogan, ktorý zavádzame v našej kampani. Ľudia majú možnosť vyberať si, a slobodná voľba, to je niečo, čo si potrebujeme osvojovať. U nás v rádiu je to veľmi pestré, takže vybrať si je z čoho,“ vyjadril sa riaditeľ Rádia_FM Maroš Hečko.

Spustenie kampane bude večer 14. decembra vrcholiť narodeninovou oslavou vo Veľkom štúdiu Slovenského rozhlasu. Na narodeninovom koncerte okrem Pary a Fresh Out of the Bus vystúpia ako hostia: B-Complex, Michal Kaščák, Braňo Jobus, Paper Moon Trio, Jozef Lupták, Matej Strakov, Robo Roth a iní. Neskôr sa zábava presunie do Nu Spirit Clubu na afterparty. Vstup aj na afterparty je voľný.

radio_fm2

Povedali o Rádiu_FM:

Lyrik (Modré hory): Rádio_FM je pre mňa pevný bod v našom rozvírenom alternatívnom vesmíre.

Pino (Puding Pani Elvisovej):  Rádio_FM je členom našej domácnosti. Vďaka prenosnému tranzistoru chodí so mnou po celom byte, pospevuje si v kúpeľni, či vykecáva v kuchyni. Každý deň už 12 rokov. Bez neho by nielen u nás, ale na celej našej scéne bolo oveľa väčšie ticho a preto som veľmi rád, že tu je a môžem počúvať čo chcem.

Shina (Longital, Slnko records): Rádio_FM je pre mňa jediné slovenské rádio, ktoré sa dlhodobo a s nadšením venuje novej vznikajúcej slovenskej hudbe naprieč žánrami a dokáže tejto hudbe pomôcť dostať sa k fanúšikom vo chvíli keď ešte ani nevedia, že by sa im také niečo mohlo páčiť. A za tento dobrodružný prístup ich obdivujem. Sme na jednej lodi.

Juraj Podmanický (Billy Barman, Grape): Rádio_FM je so mnou od úplneho začiatku mojej hudobnej kariéry. Zažil som tu prvý rozhovor, prvý kix, prvé živé hranie do éteru, dostali sme prvú hudobnú cenu od Rádia_FM a jeho poslucháčov, takže znamená pre mňa veľmi veľa. Každopádne je to dôležité médium, ktoré spája komunitu ľudí, ktorú ja potrebujem pre svoju existenciu a pre organizovanie festivalu Grape, takže ďakujem, že je tu Rádio_FM.

Vlado Škubla (Gergaz label): FM-ko je pre mňa verný kompaniér, na ktorého sa dá spoľahnúť. Vie ma zobudiť aj uspať, pobaviť, niečo naučiť, naplánovať mi večerný program a dokonca aj obliecť. Boha, …celá moja frajerka.

Lasky (Para): Rádio_FM počúvam stále, najčastejšie v aute. Je to u nás v kapele myslím najobľúbenejšie rádio. Už len to, že hráme na narodeninách Rádia_FM je dôkazom, že sympatie sú vzájomné. Rádio_FM tvorí alternatívu voči mainstreamu obsahom hudby, rozmanitosťou štýlov a myslením.

TS Radio_FM (Regina Annušová)


Komentovať (0)