Foto: Profimedia

"Dohodli sme sa na ukončení spolupráce, pretože toto nie je možné," povedal Babiš.

Český premiér Andrej Babiš vo štvrtok večer oznámil, že ukončil spoluprácu so svojím poradcom Romanom Prymulom z dôvodu jeho návštevy štvrtkového futbalového zápasu, informoval spravodajský server Novinky.cz.

“Pán Prymula je veľký odborník na epidémie; sociálna inteligencia mu však chýba,” napísal Babiš Novinkám.cz. Premiér Prymulovu návštevu zápasu označil za nesprávny krok voči futbalovým fanúšikom, ktorí sa nemôžu dostať na štadión, i voči ľuďom, od ktorých vláda chce, aby sa zdržiavali najmä doma.

Ukončenie spolupráce

Foto: SITA/Branislav Bibel

“Dohodli sme sa na ukončení spolupráce, pretože toto nie je možné,” povedal Babiš. Zápas Európskej ligy medzi Slaviou Praha a anglickým klubom Leicester City okrem Prymulu z VIP tribúny sledovali v Prahe i hradný kancelár Vratislav Mynář s manželkou, riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák, tenistka Petra Kvitová a europoslanec Alexandr Vondra. Všetci podľa Noviniek.cz pred zápasom absolvovali test na ochorenie COVID-19.

To mám byť len doma?

Bývalý minister zdravotníctva Prymula ešte niekoľko hodín pred zápasom v médiách podľa Noviniek.cz uviedol, že v Česku by sa podľa neho mal zaviesť tvrdý lockdown a obmedziť pohyb ľudí. Rovnako sa posťažoval, že tento rok nemal žiadnu dovolenku, na zápase mal negatívny test aj respirátor. Ako ďalej uviedol, nepáči sa mu, že s negatívnym testom má byť aj tak len doma.

Prymula vo funkcii ministra zdravotníctva skončil vlani v októbri po tom, ako vyšlo najavo, že sa stretol v reštaurácii na pražskom Vyšehrade s vtedajším prvým podpredsedom hnutia ANO Jaroslavom Faltýnkom. Stalo sa tak v nočných hodinách aj napriek tomu, že podľa vládneho nariadenia mali byť v tento čas reštaurácie v ČR zatvorené.

Exminister Prymula tentoraz podľa Noviniek.cz návštevou zápasu zrejme opatrenie neporušil. Vybraní partneri pražskej Slavie na zápasoch môžu byť prítomní na základe výnimky ministerstva zdravotníctva. Bežní občania majú zatiaľ vstup na zápasy zakázaný.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )