Zabudnite na celovečerné filmy a nepremeškajte najdlhší film v histórii, ktorý si budete môcť zhliadnuť len jeden jediný krát.

Poznáte ten pocit, keď vás film zaujme natoľko, že nechcete, aby sa už skončil? V tomto prípade sa vaše prianie môže splniť. Predstavujeme vám totiž najdlhší film, ktorý kedy vznikol.

„Musím sa stať najvýznamnejším neznámym filmárom.“ Týmto sa riadi švédsky umelec Anders Weberg a už niekoľko rokov pracuje na filme Ambiancé, ktorý má trvať neuveriteľných 720 hodín, čo je v prepočte 30 dní. Odmieta zaradenie medzi avantgardných umelcov, skôr tento svoj počin označuje termínom „osobný film“.

Experimentálny film Ambiancé nebude založený na deji, ale skôr na pocitoch a emóciách. Autor chce zachytiť svoje spomienky a dojmy, ktoré v ňom určité miesta alebo situácie vyvolali a zanechali. Najzložitejšia na celom filme je však postprodukcia, ktorá zaberá najviac času. „Priestor a čas sa prelínajú do surrealistickej snovej jazdy mimo miest.“

A prečo práve 720 hodín? Film, ktorý by mal trvať 10 alebo 20 dní sa zdal umelcovi krátky, tak prečo nie rovno 30? A navyše sa riadil aj matematickými výpočtami. Keď spolu vynásobíte všetky čísla po sedmičku, výsledok je 720. Číslo sedem sa pýši určitou mystikou a záhadnosťou. Práve to bolo základným impulzom pre Weberga. Aké je vaše šťastné číslo? Sedem. Týždeň má sedem dní, poznáme sedem smrteľných hriechov a tak ďalej.

V roku 2014 vyšla „krátka“ 72 minútová upútavka. Prvý oficiálny trailer z roku 2016 trval 7 hodín a 20 minút. Tento rok sa však môžeme tešiť na poriadnu ochutnávku tohoto špeciálneho snímku, ktorá poteší každého fajnšmekra. Alebo ak máte náhodou tri dni voľna, tak je správnou voľbou aj pre vás. Celé zhliadnutie tohoto traileru zaberie neuveriteľných 72 hodín.

Na premiéru sa môžeme tešiť 31. decembra 2020 a ak film chcete vidieť, mali by ste si tento dátum zapísať do kalendára. Film sa bude totižto premietať len jedenkrát a to na všetkých kontinentoch súčasne. Potom bude nenávratne zničený. „Je mnoho filmov, ktoré sa pýšia nezvyčajnou dĺžkou, avšak tento bude najdlhší, ktorý nebude existovať a medzitým je neskutočný rozdiel,“ hovorí Weberg. No jeho myšlienka tu stále zostane.

Zatiaľ vám prinášame trailer, ktorý pochádza z rovnakej oblasti, ako známa šachová scéna so smrťou z filmu Siedma pečať od Ingmara Bergmana.

Pozri aj: Málokto ich pozrie na jedenkrát. Toto je 15 najdlhších filmov, aké boli kedy natočené

thelongestfilm.com
Príbehy
0
Komentovať (0)