Foto: Manu Cornet, Instagram (apegeo)

Zamestnanci Googlu majú celkom zjavne slušný zmysel pre humor.

Nová satirická kniha Goomics obsahuje komiksy a ilustrácie, ktoré sledujú život zamestnanca v gigantickej spoločnosti medzi internetovými vyhľadávačmi. Jej autorom je Manu Cornet, pochádza z Francúzska a pracuje v Googli ako softvérový inžinier. Mimo programovania sa aktívne venuje aj kresbe, písaniu a hudbe. Multitalentovaný Parížan oslnil svet satirických komiksov so svojou novou publikáciou, ktorá skutočne stojí za to.

Jeho inovatívny prístup okamžite oslovil kritikov. Sám Manu uviedol, že aj keď sa mu práca v Googli páči, snažil sa byť čo najobjektívnejší. A to sa skomplikovalo pri kontrole priamo v manažmente spoločnosti. Pred publikovaním prebiehalo siahodlhé recenzovanie. Vedenie sa najprv obávalo, že by mohla publikácia poškodiť dobré meno spoločnosti.

Na to však Manu reagoval prosto a ľudsky. „Ľudia chcú vedieť, že máme zmysel pre humor„. A tak aj bolo. Goomics sú vydané a žnú slušný úspech. Témy ilustrácií sú zoradené abecedne. To je drobná referencia na rodičovskú spoločnosť Googlu, Alphabet. Kapitola začínajúca písmeno F symbolizuje číslo pätnásť, teda po anglicky fifteen. To je priemerný počet libier (6 kilogramov), ktoré naberú noví zamestnanci za prvý mesiac práce v Googli.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa apegeo (@apegeo),

A týmto Manu odkazuje na množstvo jedla, ktoré zamestnanci dostávajú zadarmo. Aj keď politika spoločnosti hovorí, že jedlo je určené na pracovný čas a nie na nakŕmenie celej rodiny, len málo zamestnancov to skutočne rešpektuje. „Povedal by som, že väčšina zamestnancov je spokojná s tým, čo má,“ hovorí Manu na margo ilustrácie, ktorá paroduje večnú nespokojnosť zamestnancov. „Snažím sa poukázať na to, aké je sťažovanie zbytočné, keď toho dostávame tak veľa„.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 김현정 (@aurora4709),

Jedna z jeho najznámejších ilustrácií zobrazuje sieť hierarchie spoločnosti a porovnáva ju s konkurenciou. Pôvodne ju Manu ani nechcel publikovať, pretože sa domnieval, že sa ľuďom páčiť nebude. „Toto dokazuje moju absolútnu neschopnosť odhadnúť to, čo sa bude ľuďom páčiť,“ dodáva.

"Org charts" comic by Manu Cornet.png
Manu Cornet

Kniha je plná referencií na internetovú, vedeckú a technickú kultúru. Pokiaľ v takomto prostredí pracujete, alebo sa vo svete informačných technológií trochu orientujete, určite ju oceníte. A toľko humoru na jednej kope sa za necelú „dvacku“, určite oplatí.

businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)