Foto: ageofempires.com

Petra Sušaninová / / Série
Musíte uznať, že Age of Empires je jedna z najlepších počítačových hier v histórii.

Aj keď to, či s týmto výrokom budete súhlasiť do veľkej miery závisí od vášho veku, keďže hra sa prvýkrát objavila v roku 1997. Začínala éra počítačových hier a ľudia boli nadšení, že si môžu vybudovať vlastnú malú komunitu a vytvoriť z nej nepremožiteľnú pevnosť, ktorá si podrobí každého súpera na mape. Táto možnosť nadšencov určite poteší aj dnes.

Od svojho debutu pred dvoma desaťročiami prišli tvorcovia už so sedemnástimi verziami hry. Teraz sa však fanúšikovia môžu tešiť na to, že si čoskoro budú môcť nainštalovať do svojich počítačov Age of Empires IV. Microsoft už uverejnil na svojich stránkach aj trailer, ktorý si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Aj keď sa toho z traileru príliš veľa nedozvieme, poskytuje náhľad na ríše, kráľovstvá a bitky, s ktorými sme sa mohli stretnúť v priebehu rokov, počnúc antickým Rímom až po Americkú revolúciu. Upútavka vyvolala na sociálnych sieťach u fanúšikov búrlivú odozvu. Niet sa čomu čudovať.

Radosť z novej hry sa jednoznačne nedá poprieť. Niektorí fanúšikovia sa vyjadrili, že ohlásenie Age of Empires IV je väčším fenoménom, než včerajšie zatmenie Slnka v USA. Isté vyjadrenia fanúšikov dokonca tvrdia, že ide o najlepšiu správu tohto roka a Age of Empires je najlepšou hrou desaťročia.

Na stránkach XboxNews sa objavilo vyjadrenie: „Relic Entertainment má bohaté skúsenosti s vytváraním RTS hier s vysokou kvalitou, čo z nich činí dokonalého partnera na vývoj Age of Empires IV. Zo spolupráce sme nadšení a nevieme sa dočkať, kedy tento jedinečný a vzrušujúci počin uzrú aj fanúšikovia hier Age of Empires.“

Ďakujeme všetkým fanúšikom, ktorí tejto hre ostali verní celých posledných 20 rokov. Už sa tešíme na to, kedy pre nich sprístupníme ďalšiu kapitolu histórie.“

ageofempires.com

Zatiaľ nie je známe, kedy sa k nám hra dostane, najprv však bude dostupná len užívateľom počítačov s Windowsom 10, užívatelia Mac-u si teda počkajú o niečo dlhšie. Najlepšie hodnotenia má zatiaľ druhý diel tejto hry, Age of Empires II s vysokým hodnotením 92 percent od Metacritic aj od GameRankings. Myslíte si, že sa podarí novému štvrtému dielu prekonať skutočne skvelé hodnotenie Age of Empires II? Sme zvedaví a nevieme sa dočkať.

Hrali ste aj vy ako deti Age of Empires? Ktorá časť bola vaša obľúbená?

Pozri aj: Prvýkrát medzi elitou. V populárnej hre NHL 2018 si konečne budete môcť zahrať aj so slovenským klubom

ladbible
0
Komentovať (0)