Foto: hike the world

Skvelé videá od Martina sme vám priniesli už niekoľkokrát.

Minule to bol krásny Bojnický zámok natočený tak, ako ste ho ešte nikdy predtým nevideli, alebo to bolo tajomné mystické Slovensko, či zábery z Rysov, počas ktorých môžete vidieť tri ročné obdobia. Tieto videá ste už mnohí videli a ocenili ich kvalitné spracovanie. Dnes vám preto prinášame jedinečné zábery Tatranskej zimy. Je to ďalšie video v rámci Martinovho projektu Hike the World. Martin spolu s Mimou video natáčal až dva mesiace a vstávali zavčas rána, aby sa vyhli návalom turistov.

Ako nám v rozhovore prezradil, nie vždy bolo natáčanie jednoduché: „Počas marca nám absolútne neprialo počasie. Jeden deň, keď v doline teplota klesla na -12 stupňov, sme sa vybrali lanovkou na Chatu pod Soliskom s plánom vyjsť na Predné solisko. Aj napriek tomu, že dole bolo okolo -12 stupňov, tak na hornej stanici lanovky panovala teplota okolo +6 stupňov. Výstup na Predné Solisko sa nepodaril, keďže cesta nebola vyšliapaná a sneh sa vplyvom horúceho počasia veľmi topil a šmýkal.“

Martin s Mimou okrem mnohých lokalít navštívili aj Chatu pri zelenom plese a Veľké biele pleso. „Aby sme sa vyhli turistom, ktorí chodia hlavne na chatu, my sme zvolili opačnú trasu a zamierili hneď na Veľké biele pleso, kde nešiel vôbec nik“. Neustále sme prepadali meter do snehu vplyvom topiaceho sa snehu. Aj napriek tomu, že to nie je tak náročná turistika, v týchto podmienkach nás poriadne vyčerpala,“ spomína Martin.

Martin spomína aj na výstup na Téryho chatu, kde pri výstupe spali na Zamkovského chate. „Pri výstupe sa k nám pri konci pridal miestny nemecký ovčiak (údajne sa volá Wolfina), ktorý perfektne pózoval na záberoch a užíval si s nami krásne chvíle. Boli sme tam úplne sami takže nám aportoval, behal s nami, pózoval a dotváral atmosféru.“

Pozrite si opisované video a užite si krásu zimy v našich nádherných Tatrách:

Pozri aj: Toto je 6 najnávykovejších látok na Zemi. Ocitla sa medzi nimi aj tá, ktorá je obľúbená u každého z nás (V KOCKE)

Príbehy
0
Komentovať (0)