Foto: Pexels / Unsplash

Španielsko je krajinou s bohatými možnosťami a miestami, na ktoré nikdy nezabudnete.

Ak hľadáte lacnú, no stále príjemnú dovolenku v spoločnosti bohatej kultúry, gastronómie, histórie a rôznych ďalších možností, porovnávacia cestovateľská stránka má ideálne riešenie. Na základe viacerých faktorov totiž zvolili európske mesto, ktoré bolo pasované za ideálne miesto na lacnú, no stále kvalitnú dovolenku. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pri výbere dovolenky sa množstvo ľudí pozerá hlavne na pomer ceny a kvality, ktorú daná destinácia ponúka. Portál Omio, ktorý sa zaoberá rôznymi údajmi a štatistikami, teraz predstavil až 100 miest, ktoré zaradil k najlacnejším európskym turistickým rajom, kde nájdete kvalitu a krásu okolia, no zároveň to nezruinuje váš rozpočet, píše Euronews.

Foto: Pexels

Pre rok 2022 vyhrala túto prestížnu cenu Granada. Mesto na juhu Španielska nie je svetu známe len pre palácový komplex zvaný Alhambra. Jedna z hlavných hviezd regiónu Andalúzie ponúka širokú škálu atrakcií, kultúry i miestnej gastronómie, ktorú dotvárajú aj úchvatné výhľady.

Granada má množstvo výhod

Granada je od pobrežia vzdialená približne 70 kilometrov, no ani to jej neuberá na prestíži. Mesto s približne 230-tisíc obyvateľmi ponúka pre turistov mnohé výhody, ktoré ju v rámci rebríčku zaujímavých miest radia poriadne vysoko. Teraz porovnávací portál Omio na základe viacerých náležitostí označil Granadu za najlepšiu destináciu, v ktorej nemusíte prísť o celý rozpočet.

Foto: Unsplash

Pozornosť láka najmä fakt, že naprieč mestom nájdete až 112 rôznych bezplatných atrakcií vrátane desiatich múzeí. Poznávacie zájazdy mesta tiež patria k tým najlacnejším v Európe, keď cena jednej vstupenky predstavuje v priemere len 6 eur. Zaiste vás nezruinujú ani poplatky za miestnu dopravu, keď lístok na hromadnú dopravu stojí 1,4 eura, čo sa v európskom meradle radí k najnižším cenám.

Foto: Unsplash

Okrem Alhambry, katedrály, štvrti Albaicín či ďalších impozantných historických uličiek je v Granade zaujímavý aj nočný život. Turisti majú na výber 86 barov a nočných klubov, kde stojí pivo niečo cez 2 eurá. Ak ste fanúšikom ekologickejšieho cestovania, Granada sa pýši skvelým železničným spojením s inými veľkými španielskymi mestami.

Do zoznamu patria aj destinácie u našich susedov

Omio teda zostavilo rebríček stovky najlepších destinácií na základe ceny, dostupnosti a kvality. Granada kraľuje tomuto výberu, no za zmienku stoja aj ďalšie umiestnenia. Druhé sú belgické Bruggy, tretie (možno prekvapivo) Benátky. Na 14. priečke nájdeme Salzburg, pričom nasledujúce dve miesta patria tiež rakúskym zástupcom, konkrétne Bregenz a St.Pölten.

Najnovšie články