Foto: TASR - Jakub Kotian

Agentúra Focus vykonala pre Televíziu Markíza prieskum dôveryhodnosti lídrov strán.

Televízia Markíza si dala urobiť cez agentúru Focus exkluzívny prieskum dôveryhodnosti politických lídrov, ktorá sa konala na vzorke 1002 respondentov od 1.9. do 7.9. 2021.

Na úvod treba skonštatovať smutný fakt, že ani jeden zo slovenských politikov nemá viac ľudí, ktorí mu dôverujú ako tých, ktorí mu nedôverujú. Najlepšie na tom však je už dlhodobo prezidentka Zuzana Čaputová. Tá si získala dôveru 49% opýtaných, čo je jednoznačne najviac v našom politickom spektre.

Slováci politikom nedôverujú

Foto: Televízia Markíza

Za prezidentkou nasleduje predsa strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Bývalému predsedovi vlády za Smer dôveruje 41% voličov. Na treťom mieste a s ešte väčším odstupom je aktuálny premiér Eduard Heger. Ten si získal dôveru už len 30% opýtaných.

Foto: Televízia Markíza

Z predsedov politických strán súčasnej koalície je na tom jednoznačne najhoršie šéf OĽANO, Igor Matovič. Tomu dôveruje len niečo vyše každý desiaty Slovák, pretože získal 13%. Boris Kollár a Richard Sulík ma si získali dôveru 26%, respektíve 29% ľudí. Veronika Remišová, predsedníčka rozpadajúceho sa Za ľudí, má takmer 20%.

Foto: Televízia Markíza

Najväčší pád od posledného prieskumu zažili Zuzana Čaputová, Richard Sulík a Boris Kollár, ktorí prepadli o 5%. Naopak predseda extrémistického ĽSNS narástol o 5%, Robert Fico o 4%. Prieskum, s ktorým boli tieto údaje porovnávané, sa konal v júni 2021.

1
Uložiť článok
Komentovať