Interez

Matej Mensatoris / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Ide o celkom jednoduchú logickú úlohu. Alebo nie?

Zadanie:

Muž mal zdravotné problémy, a tak išiel k lekárovi. Ten sa zhrozil a povedal mu, že prišiel v „hodine dvanástej“. Našťastie, na jeho chorobu sú účinné lieky. Lekár mužovi dal tabletky – dve červené a dve biele, ktoré boli úplne rovnaké a líšili sa iba farbou. Lekár mu prikázal, aby presne o polnoci užil jednu červenú a jednu bielu tabletku. O 12 hodín to má zopakovať. Ak to neurobí, tak zomrie.

Muž si nastavil budík a išiel spať. Tesne pred polnocou sa zobudil, no s hrôzou zistil, že vypadla elektrina a nemá si ako zasvietiť na tabletky a rozlíšiť ich. Ak by užil dve červené alebo dve biele, tak by zomrel. Ak by užil len jednu tabletku, zomrel by tiež a ak by užil viac tabliet, tak by sa predávkoval. Čo musí muž urobiť, aby užil jednu červenú a jednu bielu tabletku, keď nemá nijakú možnosť ich vidieť a tabletky sa líšia jedine farbou?

Pixabay
Pixabay

Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. Komentovať (0)