Foto TASR - Jakub Kotian

A nebolo to ani očkovanie, ako tvrdia konšpirátori.

Včera Slovenskom otriasla smutná správa. Známy herec a spevák Dano Heriban nečakane zomrel, záchranárom sa ho už neporadilo oživiť. Aj keď sa okamžite vyrojili špekulácie, že za jeho úmrtie mohlo očkovanie, známi lekári prichádzajú s oveľa pravdepodobnejšou teóriou. 

Ako uvádzajú TV noviny, na úmrtie Dana Heribana reagoval aj slovenský lekár, internista a primár Milan Kulkovský. Ten napísal na Instagrame, že mu je ľúto toho, ako ľudia, začali šíriť konšpirácie o tom, že príčinou smrti je očkovanie. „Občas mám pocit, že veľká časť populácie nadobudla pocit/názor, že pred pandémiou nedochádzalo k náhlym úmrtiam mladých ľudí.“

Nie infarkt, ale disekcia aorty

Známy lekár na základe medializovaných informácií napísal, aká je pravdepodobná príčina smrti obľúbeného herca a speváka: „Podľa dostupných informácii je na základe mojich skúseností pravdepodobnou príčinou náhleho skonania Daniela Heribana akútna disekcia aorty, ktorá sa žiaľ prejavuje často nešpecificky, napríklad bolesťami chrbta. Menej pravdepodobnou príčinou je srdcový infarkt. Svoj názor som písať nechcel, no hnevajú ma šíriace sa “zaručené” informácie konšpirátorov, ktorí zbytočne zneužívajú túto obrovskú tragédiu,“ napísal na sociálnej sieti.

Foto TASR – Michal Svítok

S touto diagnózou súhlasí aj Michal Hulman, primár NÚSCH v Bratislave, ktorý poskytol na túto tému rozhovor pre cas.sk. „Je tu jedna diagnóza, ktorá sa prejavuje aj bolesťami chrbta, volá sa disekcia hrudníkovej aorty. Ide o rozpad steny hrudnej aorty, ktorá môže viesť k náhlemu úmrtiu z dôvodu vykrvácania, útlaku srdca krvou v osrdcovníku a tak ďalej. Podľa mňa išlo najpravdepodobnejšie o túto diagnózu,“ napísal v jednej odpovedi.

Táto diagnóza je spojená s vysokou úmrtnosťou a ak sa neurobí včasná diagnostika a zákrok, tak možnosť prežitia je takmer nulová.

Najnovšie články