Michal Blaško / / Zaujímavosti
Mysteriózny seriál Verte neverte je dnes už legendou. Každá epizóda ponúka päť tajuplných príbehov plných duchov, neuveriteľných náhod či mrazivých rozuzlení. Na konci programu sa musí...

Mysteriózny seriál Verte neverte je dnes už legendou. Každá epizóda ponúka päť tajuplných príbehov plných duchov, neuveriteľných náhod či mrazivých rozuzlení. Na konci programu sa musí divák rozhodnúť na základe vlastného úsudku, ktoré z príbehov sa naozaj stali, a ktoré boli len výmyslom scenáristov.  Mnohé zo skutočných príbeh divákov doslova vydesili a striaslo ich pri predstave, že sa naozaj udiali. V našej sérií článkov preskúmame príbehy, ktoré boli vo Verte neverte uvedené ako pravdivé, a pokúsime sa zistiť, či ich podklad tvorili skutočné udalosti.

verteneverte

Príšera v šatníku

Jeden z najstrašnejších príbehov v seriáli Verte neverte, ktorý bol údajne nakrútený podľa skutočnej udalosti, rozpráva príbeh chlapca Dannyho z Floridy, ktorý bol dlhú dobu šikanovaný svojím bratom Brianom a jeho kamarátmi. Dôvodom bol Dannyho strach zo šatníka v jeho detskej izbe. Tvrdil, že v noci z neho vylieza tajomná príšera. Jeho matka sa ho snažila presvedčiť, že je to len jeho divoká fantázia, no chlapcov strach sa stupňoval úmerne s posmeškami jeho rovesníkov. Jedného dňa ho jeho vlastný brat so spolužiakmi chceli zavrieť do šatníka, no Danny vyzval Briana, aby vošiel do šatníka ako prvý. Brian sa absolútne nebál a so smiechom sa v ňom zavrel. Začal kričať o pomoc. Na veľký krik prišla do izby jeho matka so sestrou, ktoré šatník otvorili, no Brian tam nebol. Zostali po ňom len jeho veci. Polícia nenašla racionálny dôvod, ako mohol Brian zo šatníka bez stopy zmiznúť.

boogeyman_small-760965

Po mnohých rokoch zberateľ príbehov pre Verte neverte, Robert Tralins, pre filmový portál imdb.com odhalil, ako to s príbehom o démonovi zo šatníka bolo naozaj. V čase chlapcovho zmiznutia vyšetrovatelia skutočne nevedeli, ako sa mohol chlapec zo šatníka len tak vypariť. Producenti tak nakrútili príbeh podľa Tralinsových podkladov z návštevy nešťastnej rodiny. Po dvoch týždňoch polícia odhalila dôkaz, ktorý predtým prehliadla. Chlapec dokonale zamaskoval svoj útek zo šatníka. Zo šatníka vyliezol na strechu po odstránení stropného panelu, ktorý následne nenápadne položil naspäť na miesto. Utiekol z domu a po dvoch týždňoch ho policajti objavili v susedstve. Produkčný tím seriálu Verte neverte sa o tejto skutočnosti dozvedel až neskôr po odvysielaní danej epizódy. Príšera zo šatníka tak mala svoje rafinované vysvetlenie.

[youtube yF-U5EuRvCM 720 410]Komentovať (0)