Foto: CC Flickr.com

Digitálna závislosť sa skloňuje čoraz častejšie. Je načase s ňou začať bojovať. Do boja za digitálne zdravie sa zapojil aj samotný gigant Apple.

Koľko času trávite denne na svojom mobile? Viete približne odpovedať na túto síce jednoduchú, no zároveň záludnú otázku? Na telefónne sme viac hodín, než to je zdravé. A práve proti tomuto neduhu začínajú bojovať i výrobcovia techniky, ktorým nie je ľahostajné naše digitálne zdravie. Spoločnosť Apple o pár dní predstaví nový softvér, ktorý originálnym spôsobom zabojuje práve proti závislosti na mobiloch. 

Apple si vypočul už viaceré kritické hlasy zo strany samotných akcionárov spoločnosti, ktorí upozornili práve na to, že najmä deti a mladí ľudia trávia na telefónoch neúmerne veľa času. Spoločnosť sa preto chytila novej výzvy a pustila sa do výroby softvéru iOS12, ktorý vám jednoducho povie, kedy dosť.

Digitálne zdravie si treba chrániť

Photo by Marc-André Julien on Unsplash

Nový softvér by sa mal odbornému svetu predstaviť už budúci týždeň, a to na pripravovanej celosvetovej konferencii organizovanej spoločnosťou Apple, ktorá je určená práve vývojárom. Ako uvádza Bloomberg, súčasťou systémových nastavení iPhonov i iPadov by mala byť funkcia Digital Health/Digitálne zdravie, ktorá bude monitorovať to, koľko času trávite na svojom zariadení.

To môže mať pre mnohých z nás vysokú výpovednú hodnotu. Aj rodičia tak získajú lepší prehľad o tom, koľko času na telefóne trávia ich deti. Nemusíte byť odborník aby ste skonštatovali, že väčšina z nás trávi na mobile oveľa viac času, než to je nutné. A ktovie, možno vstúpiť si do svedomia nám pomôže práve táto funkcia.

Photo by rawpixel on Unsplash

To, na akom princípe bude softvér fungovať, sa dozvieme už v najbližšom období. Podobnú funkciu minulý mesiac predstavil aj Google. Mala by byť súčasťou softvéru Android P a my veríme, že tieto funkcie nebudú zbytočné. Tam, kde si sami nevieme stanoviť hranice, nám môže pomôcť práve technika. Veď život je príliš krásny, aby sme ho strávili len s očami zapichnutými do mobilu.

Pozri aj: Tento operátor má najlepšie dáta na Slovensku. Pozrite si test v reálnej prevádzke a zistite, kto obstál medzi konkurenciou najlepšie

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)