Foto: instagram.com(Sophie Gray )

Michaela Galambošová / / Série
Naozaj je až taký silný kult tela?

Modelka Sophie Gray, ktorá mala na Instagrame už celkom slušnú základňu followerov, sa rozhodla prestať zverejňovať svoje fotografie v bikinách. Na svoj počin mala naozaj racionálny dôvod, ktorý sa však bohužiaľ nestretol s pochopením okolia.

Tiež máte niekedy pocit, že chudne celý svet? Na sociálnych sieťach sa dozvieme o škaredých (a tučných) káčatkách, z ktorých vyrástli štíhle a dokonalé labute, ktoré žijú len na šťavách a púpavovom šaláte. A každá jedna vám (aj všetkým ostatným užívateľom) bude tvrdiť, že pocit šťastia jej prinieslo len dokonalé telo. Je to riadna blbosť, však? Ak nie ste šťastní so slaninou na bruchu, nebudete šťastní ani bez nej. A prečo? Lebo sa budete báť, že ju stratíte. Fitnessblogerka Sophie Gray, ktorá vie, čo to znamená potiť krv vo fitnesscentre, sa rozhodla pre odvážny čin. Zaviazala sa, že už nikdy viac nepridá na Instagram svoju fotku v bikinách, pretože by to mohlo byť pre ostatných demotivujúce.

Všetko to začalo týmto „nevinným“ postom


„Už viac nezverejním moje telo v plavkách na Instagrame. Pretože viem, že tehličky na bruchu vás neurobia šťastnými. Pizza a koláčiky sú jednoducho vynikajúce. Už som chorá z toho, ako je ženám neustále vtĺkané do hláv, že sa majú stať niekým iným, aby boli šťastné. Bola som posadnutá fitness roky, stále sa chcem starať o svoje telo. Ale už konečne musí skončiť táto posadnutosť!“ Sophie zároveň poprosila ľudí o zdieľanie príspevku, aby ho videlo čo najviac užívateľov. Reakcie však neboli len pozitívne. Nič nechutí tak dobre, ako pocit z fit postavy,“ dočítame sa v jednom z komentárov. Sophie však na to reagovala naozaj trefne: „Pravdupovediac, keď som ťa videla na fotografii, i naďalej si stojím za tým, že pizza a cookies chutia naozaj výborne.“

Mnohí si Sophiin príspevok vysvetlili po svojom. Nenabáda v ňom, že by sme sa mali prežierať. Máme žiť vyvážený a zdravý život, no nemáme z neho spraviť jediný zmysel našej existencie. Po tomto príspevku jej však rapídne klesol počet sledovateľov. Zo 430-tisíc na 360-tisíc. Až toľko ľudí tak vyjadrilo nesúhlas s jej príspevkom.

„Paradoxne teraz som oveľa šťastnejšia,“ tvrdí Sophie


Tvrdí, že si vydýchla. Už necíti na seba taký tlak, ktorý ju stále nútil k tomu, aby bola chudšia, krásnejšia a ešte viac posadnutejšia vlastnou postavou.

„Túžim mať priateľov. Nie followerov!“


Pomaly však ľudia prichádzajú na chuť jej myšlienke a opäť jej začal narastať počet užívateľov, ktorí sledujú jej profil. Aj keď je to len číslo, na ktorom skutočne až tak nezáleží.

Sophie je zástankyňou pozitívnemu vzťahu k vlastnému telu

 


Jej príspevky majú veľkú výpovednú hodnotu. Zmenila svoj pohľad na telo, a tým môže pomôcť mnohým ženám. Čo na tom, že ju už viac neuvidíme v bikinách.

Pozri aj: Je nahá na rôznych exotických miestach. Zoznámte sa s blogerkou, ktorej bol deaktivovaný Instagram a povedala, že je to výhra pre jej telesnú pozitivitu

indy100.com
0
Komentovať (0)