Foto: Continental Film

Máj už klope na dvere.

Neoficiálny štart pekného počasia v podobne piateho mesiaca nám prinesie množstvo možností. Samozrejme spolu s množstvom outdoorových aktivít, nemôžeme zabúdať na kultúru. Preto sme sa rozhodli vám priniesť prehľad filmových a seriálových noviniek, na ktoré sa môžete v priebehu mája tešiť.

Kým prišla búrka

Slovenský dátum premiéry: 31. mája

Minulý rok sme sa dočkali niekoľkých katastrofických filmov. Za posledné obdobie asi najväčšmi stojí za zmienku film Hora medzi nami, ktorý ide podľa veľmi podobného konceptu ako Kým prišla búrka. Dvaja opustení ľudia bojujú o prežitie a je medzi nimi romantické napätie. Z ukážok, ktoré sme doposiaľ mali možnosť vidieť, pôsobí tento film Baltasara Kormákura, ako letná verzia zmieňovanej Hory medzi nami. Jasné je to, že sa máme na čo tešiť.

Pomsta

Slovenský dátum premiéry: 3. mája

Po násilnej udalosti spáchanej na mladé dievča dôjde k obratu a z obete sa stáva lovec. S ťažkými zraneniami, fyzickej nevýhode je hnaná pomstou a jedinými silnými zbraňami ktoré má, sú dôvtip a moment prekvapenia. Film má napriek svojej drsnej forme znateľný aj sociálny presah a vyvoláva otázky, do akej miery sú ženy zodpovedné za svoje správanie a sebaprezentáciu, a aké vážne následky môže mať prekročenie určitých hraníc.

Tiché miesto

Slovenský dátum premiéry: 3. mája

Film Tiché miesto už v zahraničí premiéru síce mal, no vďaka tomu aspoň vieme, že ak chceme vidieť kvalitný film, toto je stávka na istotu. Je to veľmi netradične poňatý post-apokalyptický horor John Krasinskiho. Spoločne s ním si vo filme, ktorý režíroval, zahrala aj jeho životná partnerka Emily Blunt. Z recenzii už vieme, že film nechodí zbytočne okolo horúcej kaše a hodí nás rovno do deja. A ten fakt stojí za to!

Deadpool 2

Slovenský dátum premiéry: 17. mája

Deadpool bol v roku 2016 veľmi príjemným prekvapením. Dokonca dokázal uchvátiť aj divákov, ktorí komiksovkám veľmi neholdujú (pozn. redaktora: píšem to na základe vlastnej skúsenosti) a to najmä vďaka tomu, že k svojmu žánru pristúpil veľmi netradične. Hromada špičkového a neotrepaného humoru v kombinácii s neustálou akciou stvorili niečo, čo bude o pár rokov kult. Deadpool je zároveň jediný superhrdina z tohto univerza, ktorý si uvedomuje, že je v komikse/filme. A dvojka by nemala byť o nič horšia, takže hurá do kina!

Solo: A Star Wars Story

Slovenský dátum premiéry: 24. mája

Nový príbeh z lode Millennium Falcon, nás opäť zavedie do jednej veľmi vzdialenej galaxie. Toto nové dobrodružstvo nám ozrejmí mladé časy najobľúbenejšieho rebela v celom vesmíre. Film nám ozrejmí nie len to, ako sa dal Han Solo dokopy s Chewbaccom, ale aj mnoho ďalšieho. Ak nepatríte k striktným zástancom pôvodnej trilógie, ale ste otvorení aj novým veciam (od Disneyho), Solo: A Star Wars Story určite uspokojí hlad vašej sci-fi milujúcej duše.

Vezmi si ma, kamoš

Slovenský dátum premiéry: 31. mája

Vezmi si ma, kamoš je nová francúzska komédia, ktorej réžie sa ujal herec Tarek Boudali. Ten sa tu predstavil aj v hlavnej úlohe, kde si zahral Yassina, mladého študenta architektúry, na ktorého vzdelávanie sa poskladala celá dedina. Netrvá však dlho, kým Yassin rupne pri prvej skúške a príde o svoje víza. Musí si rýchlo niekoho vziať, no to nie je tak jednoduchá úloha, ako sa zdá. A tak si vezme svojho najlepšieho kamaráta… Avšak ešte len teraz sa začnú veci komplikovať naozaj.

X Company

Slovenský dátum premiéry: 1. mája

X Company je seriál, ktorý pojednáva o príbehu niekoľkých nováčikov, ktorí prichádzajú do tajomného výcvikového strediska v tábore X. Seriál sa odohráva počas druhej svetovej vojny a hlavní protagonisti, ktorí sa skladajú z troch rôznych národností, Briti, Američania a Kanaďania, majú vytvoriť tím tajných superagentov. Počas svojej cesty sa stretávajú s mnohými ťažkými prekážkami, ktoré sa netýkajú len vojny samotnej. Na premiéru seriálu sa môžete tešiť v utorok 1. mája na televíznom kanáli Epic Drama o 21:00.

Pozri aj: Jeden z najviac popularizovaných zločinov sa stal ikonou kinematografie. Toto je 10 najlepších filmov o bankových lúpežiach

0
Uložiť článok
Komentovať