Foto: Legendary pictures

Pitie alkoholu si často vyžaduje svoju daň vo forme bolesti hlavy, nevoľnosti a iných problémov. Teraz však prichádza na trh alkohol, ktorý sľubuje, že žiadne nevoľnosti vás určite nedostanú.

Existujú ľudia, ktorí aj po väčšom množstve alkoholu ráno vstanú a úplne bez problémov dokážu fungovať počas celého dňa. Bez bolesti hlavy či nejakých iných problémov. Tí ostatní, ktorí vždy nasledujúci deň pijú litre čistej vody a radšej ostávajú celý deň v posteli s bolesťami hlavy, sa však môžu radovať. Na trh totižto prichádza alkohol, po ktorom opicu rozhodne mať nebudete.

Tento zázračný produkt, ktorý má názov Alcarelle, funguje veľmi podobne ako väčšina alkoholu len s tou výnimkou, že ráno sa rozhodne s bolesťami hlavy a nevoľnosťou nezobudíte. Ďalšou výhodou je napríklad aj to, že síce alkohol piť budete, nebude mať tak zlé účinky na vaše telo.

pixabay.com

Menšou nevýhodou, ktorú so sebou Alcarelle nesie je to, že si naň budeme musieť počkať. Proces výrobky takéhoto alkoholu trvá zvyčajne tri roky, no podľa Guardian, tím, ktorý vytvára tento produkt, odhaduje, že proces bude trvať o niečo dlhšie kvôli jeho „jedinečným funkčným vlastnostiam“. Aj napriek tomu je však jasné, že Alcarelle je čoraz bližšie k uvedeniu na trh.

Niektorí si možno kladú otázku, ako bude vlastne takýto produkt fungovať. Je všeobecne známe, že alkohol sa viaže na určité receptory v mozgu. Od tejto informácie sa odrazil aj profesor David Nutt, neuropsychofarmakológ, ktorý vedie prácu na Alcarelle. Nutt prišiel na to, ktoré receptory v mozgu vytvárajú pocit opitosti bez vedľajších účinkov, ako napríklad bolesti hlavy či nevoľnosť na ďalší deň.

pixabay.com

Profesor Nutt povedal pre Guardian: „Samozrejme, musia prebehnúť ešte všetky testovania na to, aby sme zistili, či sú molekuly bezpečné. Rovnako musíme ukázať, že Alcarelle je produkt, ktorý je odlišný od klasického alkoholu, a že nevytvára toxicitu.“

K tejto téme sa pre Guardian vyjadril aj Jonny Forsyth, analytik nápojov, ktorý počíta s tým, že priekopnícky produkt osloví najmä mladých ľudí. „V dnešnej dobe je štýlové byť fit, no takisto ide aj o kontrolu. Ľudia nechcú skončiť na Instagrame opití, no zároveň chcú niečo na pitie, čo bude príťažlivé.“

Ak sa teda najnovší produkt Alcarelle raz dostane na trh, je veľmi pravdepodobné, že bude veľmi žiadaným a obľúbeným nápojom po celom svete.

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články