Vangelia Pandeva Dimitrova, známa ako Baba Vanga, sa narodila v roku 1911 v meste Sturmica, na území dnešného Macedónska. O zrak prišla ako mladá, keď jej počas...

Vangelia Pandeva Dimitrova, známa ako Baba Vanga, sa narodila v roku 1911 v meste Sturmica, na území dnešného Macedónska. O zrak prišla ako mladá, keď jej počas búrky oči naplnili prach a blato, no svet dokázala vidieť oveľa lepšie, ako ostatní. Študovala na univerzite pre nevidiacich, kde sa naučila Brailovo písmo, štrikovať, variť, alebo hrať na klavíri. Bulharskí štátnici jej padali k nohám  a jej slová dodnes naháňajú hrôzu mnohým poverčivým ľuďom.  I keď bola na polovicu analfabet, nikdy nenapísala žiadnu knihu a rozumieť jej reči bolo veľmi ťažké. Napriek tomu po nej ostali mnohé ezoterické a prorocké knihy písané členmi jej štábu. Bola veštkyňa, alebo iba obyčajná bylinkárka, ktorej predpovede sú preceňované?

embarg.com
embarg.com

Svoje schopnosti pripisovala neviditeľným bytostiam, ktoré dokázala vidieť iba ona. Tvrdila, že vidí nenarodených ľudí, alebo tých, ktorí už dávno zomreli.  Zatajovala mnohé informácie, ktoré považovala za zlé, pretože vraj nebola oprávnená im ich zveriť. Predpovedala rozpad Sovietskeho zväzu, Černobyľskú tragédiu, dátum Stalinovej smrti, či potopenie ponorky Kursk. Podľa mnohých ľudí poznala aj dátum svojej smrti a slepé dieťa, ktoré po nej zdedí dar jasnovidectva.

dnes.cz
dnes.cz

Najnovšie články