The Walt Disney Company

Mickeyho Mousea si asi ani nevieme predstaviť bez jeho charakteristických bielych rukavičiek. Prečo ich ale má? Disney mal na to dobrý dôvod.

Asi ste si to všimli aj vy, ale nevenovali ste tomu veľkú pozornosť. Mnohé postavičky z Disneyho animovaných rozprávok nosia biele rukavice. Tak to ale vždy nebolo. Na začiatku, v roku 1928, keď sa prvýkrát objavili teraz už notoricky známa postavička Mickey Mouse, tak ten mal ruky čierne, takisto ako aj napríklad nohy. Čo sa potom zmenilo?

Až o rok neskôr, v roku 1929 dostal Mickey charakteristické rukavice a topánky, ktoré ho sprevádzajú až dodnes.

The Walt Disney Company

Prečo tomu tak ale je? V skutočnosti existujú tri dobré dôvody prečo Walt Disney začal používať biele rukavice.

Šetrenie času

Dnešné animácie prebiehajú výhradne na počítačoch. Tak tomu samozrejme nebolo vždy a animátori museli pracne každú postavu nakresliť. Kresliť detaily rúk bolo zložité a zaberalo veľa času. Aby si animátori uľahčili prácu začali kresliť postavy bez veľkých detailov a prácu si tak uľahčili použitím rukavíc, vďaka čomu nemuseli vykresľovať každý prst zvlášť.

Kontrast

Keďže Mickey Mouse vznikol v čase čiernobieleho filmu, čierne ruky veľmi splývali s čiernym telom myšiaka. Biele ruky dodali kontrast, zdôraznili ruky a diváci tak lepšie mohli vnímať napríklad gestá.

Poľudštenie

Walt Disney vo svojom životopise uviedol, že nechcel, aby mal Mickey Mouse ruky ako skutočná myš, ale aby sa viac podobali na ľudské, čím sa deti dokázali lepšie s postavičkou stotožniť. Aby tento problém vyriešili, jednoducho mu dali rukavice, čím sa vytvoril dojem ľudských rúk.

Tento trik s rukavicami bol tak úspešný, že ho začala využívať aj konkurencia.

Universal Pictures/Warner Brothers

Tak teraz už viete, prečo majú animované postavičky od Walta Disneyho, ale aj napríklad od Universal Pictures a Warner Brother na sebe biele rukavice.

Pozri aj: Skoro v každom jeho filme sa nachádza tajný kód A113.10+ nevšedných faktov, ktoré ste nevedeli o Waltovi Disneym

interez.sk (mmm), vox, brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)