Foto: facebook.com (Chodník korunami stromov)

Prechádzku v korunách stromov budú môcť turisti od zažiť už o pár dní.

Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so Správou Pieninského národného parku vznikol 1234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním umiestnený v korunách stromov.

Ako informuje web bachledka.sk, prechádzku v korunách stromov budú môcť turisti od septembra 2017 zažiť aj na Slovensku. Na hrebeni Spišskej Magury v spolupráci so ŠOP SR, Správou Pieninského národného parku vyrastá jedinečná drevostavba. 1234 metrov dlhý náučný chodník s miernym stúpaním v korunách stromov. Návštevníkov pohodlne a bezpečne zavedie zo zeme až do úrovne 24 metrov priamo ku korunám stromov. Na dosah ruky budú mať kmene a vrcholce stromov zmiešaného lesa. Celodrevená konštrukcia chodníka je šetrne osadená v lesnom poraste tak, aby svojou existenciou nenarúšala ekosystém lesa a zároveň návštevníkom ponúkala pocit bezprostredného dotyku s jedinečnou časťou prírody.

Chodník stúpa špirálovito na vežu do výšky 32 metrov, kde sa nachádza 360 stupňová vyhliadka. Z veže sa môžete dole zviesť najdlhším suchým tobogánom na Slovensku. Jeho dĺžka je až 67 metrov. Chodník bude v celej svojej dĺžke bezbariérový.

Chodník bude otvorený už túto sobotu 23. septembra, a tak, ak hľadáte zaujímavý výlet na víkend, tak vám Bachledku môžeme jednoznačne odporučiť.

Už budúcu sobotu sa budete môcť kochať takýmto výhľadom.

Posted by Chodník korunami stromov on Freitag, 15. September 2017

Priatelia, práce na chodníku sa blížia do finále. Otvárame v sobotu 23.9.2017 a už teraz sa tešíme na vaše reakcie a pocity.

Posted by Chodník korunami stromov on Donnerstag, 14. September 2017

Pochôdzka sieť pristála na veži. Trúfnete si prejsť sa po nej vo výške 32 metrov?

Posted by Chodník korunami stromov on Samstag, 16. September 2017

Počasie nám veľmi nepraje, no stavbári aj napriek tomu pracujú nepretržite. Vďaka ich vytrvalosti je chodník skoro vo finále. Ďalšie informácie už čoskoro.

Posted by Chodník korunami stromov on Dienstag, 12. September 2017

Posted by Chodník korunami stromov on Donnerstag, 7. September 2017

Priatelia, práce na chodníku sa blížia do finále. Otvárame v sobotu 23.9.2017 a už teraz sa tešíme na vaše reakcie a pocity.

Posted by Chodník korunami stromov on Donnerstag, 14. September 2017

Posted by Chodník korunami stromov on Montag, 14. August 2017

Pozri aj: Prírodné materiály, ekologické technológie a jazierka z dažďovej vody. Priamo pod Tatrami vyrastie prvá ekodedina na Slovensku

facebook.com, bachledka.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)