foto: Instagram/alinemuller

brooklynskyfrajer / / Série
Zaujímavá a originálna fotoséria sleduje prirodzené ženské telá a ich výnimočnú krásu.

Fotografka Aline Muller je 33-ročná Brazílčanka, ktorá v súčasnosti pôsobí v New Yorku a stáva sa čoraz známejšou. Jej zábery zažívajú na sociálnych sieťach veľký úspech, no jej najväčším projektom je ten posledný s názvom Cycle – Somos Una (My sme jedna). Muller v nej zachytáva skupinu žien rôznorodého pôvodu a stavby tela, ktoré sa navzájom obdivujú v objatí tropického lesa.

Séria bola nafotená v Brazílskom Rio de Janeiro a bola zameraná na výnimočné ženské telá, z ktorých niektoré boli tehotné a hrdo vystavovali svoje bruško. Aline povedala, že na jej obrázkoch ľudia môžu vidieť skutočné ženy. Niektoré z nich sú tehotné, niektoré sa stali matkami dávnejšie a iné tehotenstvo nezažili, no stále sa s ním dokážu stotožniť. „Keď sme boli spolu a zvalili sme všetky bariéry, dokázali sme nájsť vo vzájomných odpovediach a vidieť našu skutočnú krásu bez stereotypných obmedzení,“ povedala Aline o svojom netradičnom projekte.

Správa, ktorú majú zábery niesť je prijatie, podpora, dôvera a to, že všetci sme súčasťou jedného veľkého cyklu. Nikdy nie sme sami. Aline zavesila v máji na Instagram viacero príspevkov, ktoré boli sprevádzané hashtagmi plnými podpory žien k tomu, aby sa nehanbili za svoj menštruačný cyklus. Taktiež začala šíriť správu #mybodymychoice a #sisterhood (moje telo moja voľba a sesterstvo), čím jasne dala najavo správu, ktorou nabáda ženy, aby si vážili svoje telá.

O pár mesiacov na to prišiel ďalší projekt, We are one, ktorý nadväzoval práve na jej Instagramové príspevky. „Čelíme veľkému tlaku, ktorý súvisí s rozhodnutiami či otehotnieť alebo nie, tlak ohľadom dojčenia a potratu. A tam to len začína, otázka stanovenej krásy pred a po tehotenstve vie tiež veľmi zavážiť.“ Jej záujem o vlastné telo vznikol práve v čase, keď vysadila antikoncepciu. V tom čase začala sústrediť viac pozornosti na signály jej vlastného tela a to ju ovplyvnilo k vytvoreniu jej najnovšej fotosérie.

„Začala som venovať pozornosť týmto signálom a uvedomila som si, že by som nemala vnímať svoju menštruáciu ako niečo zlé, špinavé a niečo za čo sa treba hanbiť,“ povedala Aline keď vysvetľovala, ako k nápadu na tento projekt prišla. Tvrdí, že menštruácia je známkou zdravia. Séria vznikla krátko na to, keď zistila, že mnoho ďalších žien sa dokáže s jej myšlienkou stotožniť. „Pred touto sériou som fotila ženy počas menštruácie. Zachytávala som jej krv a telo, práve preto, aby som zdôraznila, že hovoríme o prirodzenom jave.“

„Taktiež som tieto snímky upravila, mimo skutočnej krvi som pridala aj veľmi tmavý odtieň červenej, ktorú nikdy nevidíme v prípade tejto témy. Ani v reklamách na tampóny.“ Prvá kapitola fotosérie zahŕňala viacero odtieňov červenej ako priamu referenciu na menštruačný cyklus. Fotografka tiež prehlásila, že by chcela spraviť fotosériu, ktorá by zachytávala rôzne štádiá ženského tela. Od menštruácie až po tehotenstvo a práve preto vznikla druhá kapitola.

Pozri aj: Tieto zmyselné ilustrácie zobrazujú pocity a dotyky, ktoré zažíva každý pri prvých chvíľach vo vzťahu

dailymale.co.uk
Komentovať (0)