Foto: youtube.com/ebay.com

Ak niečo potrebujete súrne predať, neostáva vám nič iné, než vsadiť na originalitu. Inšpirujte sa jedinečným nápadom muža, ktorý sa v živote určite nestratí!

Na eBayi sa dá predať naozaj všeličo. Ak však máte v garáži zaparkované 21-ročné auto, predávať sa vám bude asi trošíčku ťažšie. Max Lanman, losangeleský spisovateľ sa podujal na neľahkú úlohu. Chcel predať starý model Hondy Accord s rokom výroby 1996, ktorý patril jeho snúbenici. Poznal však silu reklamy. Pomocou nej urobil zo starého auta doslova unikát. A vďaka tomu si môže zo záujemcov vyberať. 

Hlavnou hrdinkou je „Greenie,“ jedinečný model Hondy Accord, ktorý patrí Maxovej frajerke. Ten v reklame stavil na to hlavné, na jedinečnosť. Reklama mala len päť dní po zverejnení viac ako 4 milióny videní, pričom tento počet zo dňa na deň narastá. Aj vy si môžete pozrieť toto jedinečné video:

„Nie je to auto. Si to ty!“

Reklama poukazuje na to, že práve spomienky a jedinečné zážitky, dokážu aj naoko všednej veci dať pridanú hodnotu. Po zverejnení videa sa ľudia začali masívne pripájať k dražbe Greenie na eBay, a možno by sa vydražila za neuveriteľnú sumu 150-tisíc dolárov, keby nezasiahol samotný portál. Ponuka sa im nezdala ako reálna, a tak celú dražbu stopol. Je to škoda, pretože Max s priateľkou by získali niekoľkonásobnú predajnú hodnotu staručkého auta a kupca skvelý pocit, že vlastný naozajstný unikát.

ebay.com

Greenie toho zažila viac než dosť. Má za sebou viac ako 227-tisíc kilometrov, no jej majitelia tvrdia, že je iná, než jej sestry. Vyvolávacia cena bola približne 1300 €, no auto sa vydražilo za oveľa vyššiu cenu. Posledné známe prihodenie bolo 4 800 €, avšak potenciálni kupci mali ešte niekoľko hodín na prihodenie aukčnej ponuky. I keď nám konečná suma predaja nie je známa, jedno je isté. Príbeh, ktorý je zviazaný s týmto autom, mu dáva tú pravú hodnotu. Neprajníci sa však Maxovi posmievajú, zaujíma ich, koľko ho vyšla reklama, ktorá vyzerá vskutku profesionálne. Ak by za ňu zaplatil viac, než by dostal za starú Greenie, nebol by to veľmi rentabilný obchod. Ale kto vie. Na druhej strane peniaze nie sú všetko.

Max s priateľkou poukázali na to, že všetko záleží od uhla pohľadu, ktorým sa pozeráte na okolitý svet

#blessed to get to celebrate Xmas in Lake Tahoe with this one and her awesome family. 🙌🏼🎅🏼🎁

A post shared by Max Lanman (@maxlanman) onPreto aj vy, ak máte doma auto, ktorého sa neviete zbaviť za nič na svete, skúste sa inšpirovať týmto príbehom. Skúste sa na svoje auto (či inú zbytočnosť) pozrieť novými očami. Možno to vás nakopne k zaujímavému nápadu, podobnému ako mal Max.

Pozri aj: 6 šoférskych zlozvykov, ktoré vám zničia auto aj rozpočet

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)