foto: Unsplash

Michaela Galambošová / / News
Chcete si na vlastnej koži vychutnať luxus "horných desaťtisíc" v New Yorku? Ak sa nebojíte nových výziev (a roboty), choďte smelo do toho. Držíme vám palce!

Práca nás musí baviť. To je jeden z hlavných klúčových kritérií, ktorým by sme sa mali riadiť pri hľadaní zamestnania. Ak sa „vyžívate“ v domácich prácach, nerobí vám problém starať sa o (cudzie) deti a ašpirujete na gazdinku roka, táto ponuka je pre vás ako stvorená. Nemyslíme to vôbec ironicky. Naozaj sú ľudia, ktorých to baví a v organizovaní domácnosti vidia zmysel života. Pár, ktorý získa túto nezvyčajnú prácu snov, si zarobí naozaj veľmi slušne. Za rok v tomto lukratívnom zamestnaní si zarobíte aj na priemerný rodinný bungalow v strednom meste na Slovensku. 

Pár, ktorého veľkometrážny dom s rozlohou približne 2787 m² sa nachádza v luxusnej časti Upper East Side v New Yorku, má však na svojich budúcich zamestnancov vysoké nároky. Určite nestačí vedieť len upratovať. Pár, ktorý si vyberie, bude sa bude musieť vedieť dokonale zosynchronizovať, takže hádky na pracovisku nehrozia. Ich náplňou práce bude zariaďovanie domu, upratovanie, starostlivosť o deti, komunikácia s dodávateľmi, servírovanie luxusných večerí, no aj samotné varenie, ktoré musí byť na patričnej úrovni, pričom variť sa bude zdravo, z prvotriednych surovín.

Prvoradá je diskrétnosť

„Čo sa stane vo Vegas, ostane vo Vegas.“ Presne takto znie základné pravidlo práce, pri ktorej je naozaj nutná vysoká morálna úroveň. Pár musí vedieť, kedy sa má vzdialiť a zanechať domácim súkromie. Nezvyčajný inzerát zverejnila spoločnosť Hire Society, ktorá hľadá zamestnancov pre tých najluxusnejších klientov. „Našich klientov môžeme zaradiť k 0,01 percentu populácie. Majú viac domov, súkromné lietadla a jachty,“ tvrdí David Youdovin, riaditeľ spoločnosti, v rozhovore pre Business Insider.

Pár, ktorý si chce v New Yorku zariadiť svoj druhý domov, si vie však dobrých zamestnancov náležite ohodnotiť. Ich ročný plat sa bude pohybovať od 100 do 150-tisíc dolárov, čo je v prepočte od 84 400 do 126 600 eur. Všetko záleží od šikovnosti páru, ktorého zamestná. Okrem naozaj nadštandardného finančného ohodnotenia bude mať pár k dispozícii v dome vlastné obytné priestory, zabezpečenú lekársku starostlivosť a stravu.

Nie je to také jednoduché, ako sa zdá

O túto pozíciu určite prejavia záujem mnohí kandidáti. Ale spoločnosť vyberie len tých najlepších z najlepších. Ich budúci zamestnanci musia byť k dispozícii aj mimo pracovných hodín, vedieť zdravo variť, mať skvelé manažérske schopnosti, zmysel pre dizajn a poriadok, kladný vzťah k deťom, ovládať bezpečnostné systémy, ktoré majú v dome nainštalované. A to nie je všetko. Pranie, žehlenie, vybaľovanie kufrov, príprava čerstvých raňajok či spoločnosť pri nákupoch by mala byť samozrejmosťou.

Ak vás však ani toto neodradilo od podania žiadosti, tak smelo do toho. Budeme vám pri výberovom konaní držať palce.

Pozri aj: Kalameny – V tomto termálnom jazierku na Slovensku sa okúpeš zadarmo, uprostred prírody a aj v zime

independent.co.uk
0
Komentovať (0)