Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 18 rokov
Mám viac ako 18 rokov

Ilustračná foto: TASR

Polícia bola po medializovaní incidentu v Petržalke na internete kritizovaná. Teraz vysvetlila, ako pri tragédii postupovala.

Včera sme vás informovali o tragickom incidente, ktorý sa odohral v jednom z petržalských bytoviek. Prípad mŕtveho deväťročného dieťaťa, ktoré našli policajti v nedeľu popoludní v jednom z bytov v bratislavskej Petržalke, vyšetrujú ako obzvlášť závažný zločin vraždy. Polícia navyše na Facebooku objasnila, čo robila po páde muža a ako to celé prebiehalo. 

Nájdeniu mŕtveho dieťaťa predchádzali dve tragické udalosti, keď muž a žena zomreli v dôsledku pádu z okna bytovky na Vyšehradskej ulici.

„Vo vzťahu k pádu 27-ročného muža z jedného z bytov obytného domu, v dôsledku ktorého muž utrpel zranenia, ktorým v priestoroch nemocnice podľahol, bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia,“ priblížil pre TASR hovorca Michal Szeiff. V prípade 39-ročnej ženy bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia.

„Vyšetrovanie v tomto prípade v súčasnej dobe aj naďalej intenzívne pokračuje. Z dôvodu, aby nedošlo k jeho zmareniu, bližšie informácie poskytneme, až keď to situácia vo vyšetrovaní umožní,“ dodal Szeiff.

Ako postupovala polícia?

Ako ste možno zachytili, policajti najskôr zasahovali pri páde muža, a to krátko po 10:15. Krátko po 15:00 prijali ďalšie oznámenie, keď malo dôjsť na uvedenej adrese k pádu ženy. A až krátko pred 16:30 policajti za splnenia zákonných podmienok otvorili predmetný byt, vo vnútorných priestoroch ktorého našli telo maloletej osoby. Na sociálnych sieťach sa voči polícii strhla kritika kvôli tomu, čo podľa niektorých ľudí mala urobiť a neurobila.

„Ihneď po prijatí prvotného oznámenia o páde muža z jedného z bytov, policajti na mieste začali vykonávať potrebné úkony s cieľom objasnenia okolností tejto udalosti. Policajti pristúpili k tejto situácii zodpovedne a na mieste vykonali bezodkladne po príchode prvotné úkony,“ vysvetľuje polícia na sociálnej sieti. Dodáva, že nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu muž padol, pretože nemal pri sebe doklady totožnosti a nikto ho nespoznal.

Až po páde ženy dokázala polícia lokalizovať byt. „Následne po splnení zákonných dôvodov – tzn. byt nikto neotváral, nepodarilo sa nadviazať kontakt s nikým v byte a vzniklo dôvodné podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba, policajti využili svoje zákonné oprávnenia a do bytu vošli.“

Polícia začala trestné stíhanie celkovo pre tri skutky.

Najnovšie články