Vo štvrtok od ranných hodín prebieha v Bratislave protest proti pandemickým opatreniam aj vláde. Protestujúci dav sa postupne rozšíril do viacerých ulíc a spôsobil aj kolaps dopravy v hlavnom meste.
Po piatkovom proteste pred Národnou radou SR sa ďalšia vlna nespokojnosti s najnovšími pandemickými opatreniami dovalila pred Prezidentský palác. Niekoľko stoviek ľudí obsadilo od štvrtkého rána Hodžovo námestie v Bratislave, kde sa búria proti očkovaniu, testovaniu a vo všeobecnosti COVIDU-19 ako takému.
Reakcia polície na protest
„Od rána 7:00 prebieha zhromaždenie na Hodžovom námestí s počtom účastníkov 1000-1500. Nedošlo k žiadnym útokom a ohrozeniam zdraviu či života,“ povedal riaditeľ PZ BA, Viliam Adamec. „Aj menej závažné priestupky na proteste budú v priebehu najbližších dní zadokumentované a budú sa riešiť,“ dodal viceprezident PZ, Róbert Bozalka.
„Toto zhromaždenie nebolo ohlásené. Od Kancelárie prezidentky SR sme dostali požiadavku, aby sme zabezpečili ochranu oplotenia Prezidentského paláca, čo sme aj urobili,“ spresnil Viliam Adamec.
Polícia podľa neho nemala šancu zabrániť presunom protestujúcich po centre mesta. „My nedokážeme určiť, kto je účastníkom zhromaždenia, keďže je leto, je tu aj veľa turistov. Ide navyše o veľký priestor. Keď sme vyriešili jednu situáciu, dav sa začal presúvať inde. To nemá zmysel, aby sme dav naháňali po celom námestí,“ vysvetlil Adamec.
Počas celého priebehu protestu sú k dispozícii aj policajné zložky v súčinnosti s mestskou políciou. Neskôr sa pridali aj ťažkoodenci.
V čase protestu v centre hlavného mesta nezaznamenala polícia žiadne vážne porušenie verejného poriadku. Nedošlo k žiadnym útokom na osoby. Poškodené bolo jedno auto, páchateľ bol na mieste zadržaný. Uviedol to počas tlačovej konferencie Róbert Bozalka, viceprezident Policajného zboru. Hlavným problémom je kolaps dopravy, ktorý spôsobil dav skandujúcich ľudí pri presune mestom.
Realitný maklér Michal Palko: Neexistujú drahé a lacné nehnuteľnosti. Inzerát je marketingový nástroj
Slovák premenil odpad z vinárne na revolučný výživový doplnok: Regeneruje bunky už za 7 minút, užívajú ho aj top športovci
Politológ Štefančík v 1 na 1: Ak bude vládnuť opozícia, dávam im maximálne dva roky. Ukazujú, že nie sú pripravení na vládnutie
Zatiahli ho do gej klubu a sexualizovali od 15 rokov. Najkrajšiemu chlapcovi sveta zničil život film
Lietadlá Concorde: Do Ameriky zaleteli za 3 hodiny, boli symbolom luxusu v oblakoch. Ich slávu zničila náhoda
Z malého sna je úspešná reštaurácia. Dana má otvorené už 26 rokov, na východ priniesla ikonické jedlá
Boli sme na jednej z najkrajších turistík vo Vysokých Tatrách. Koľko stojí obed a parkovanie na Štrbskom Plese?
15 rokov od smrti Amy Winehouse: Bila sa a drogovala na verejnosti. Zabilo ju vyše 4 promile alkoholu











Nahlásiť chybu v článku