Foto: TASR - Dano Veselský

Polícia Slovenskej republiky reaguje na štvrtkové protesty v Bratislave.

Vo štvrtok od ranných hodín prebieha v Bratislave protest proti pandemickým opatreniam aj vláde. Protestujúci dav sa postupne rozšíril do viacerých ulíc a spôsobil aj kolaps dopravy v hlavnom meste. 

Po piatkovom proteste pred Národnou radou SR sa ďalšia vlna nespokojnosti s najnovšími pandemickými opatreniami dovalila pred Prezidentský palác. Niekoľko stoviek ľudí obsadilo od štvrtkého rána Hodžovo námestie v Bratislave, kde sa búria proti očkovaniu, testovaniu a vo všeobecnosti COVIDU-19 ako takému.

Reakcia polície na protest

“Od rána 7:00 prebieha zhromaždenie na Hodžovom námestí s počtom účastníkov 1000-1500. Nedošlo k žiadnym útokom a ohrozeniam zdraviu či života,” povedal riaditeľ PZ BA, Viliam Adamec. “Aj menej závažné priestupky na proteste budú v priebehu najbližších dní zadokumentované a budú sa riešiť,” dodal viceprezident PZ, Róbert Bozalka.

“Toto zhromaždenie nebolo ohlásené. Od Kancelárie prezidentky SR sme dostali požiadavku, aby sme zabezpečili ochranu oplotenia Prezidentského paláca, čo sme aj urobili,” spresnil Viliam Adamec.

Polícia podľa neho nemala šancu zabrániť presunom protestujúcich po centre mesta. “My nedokážeme určiť, kto je účastníkom zhromaždenia, keďže je leto, je tu aj veľa turistov. Ide navyše o veľký priestor. Keď sme vyriešili jednu situáciu, dav sa začal presúvať inde. To nemá zmysel, aby sme dav naháňali po celom námestí,” vysvetlil Adamec.

Počas celého priebehu protestu sú k dispozícii aj policajné zložky v súčinnosti s mestskou políciou. Neskôr sa pridali aj ťažkoodenci.

V čase protestu v centre hlavného mesta nezaznamenala polícia žiadne vážne porušenie verejného poriadku. Nedošlo k žiadnym útokom na osoby. Poškodené bolo jedno auto, páchateľ bol na mieste zadržaný. Uviedol to počas tlačovej konferencie Róbert Bozalka, viceprezident Policajného zboru. Hlavným problémom je kolaps dopravy, ktorý spôsobil dav skandujúcich ľudí pri presune mestom.

0
Uložiť článok
Komentovať