Foto: Dickelbers, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Na ulici historického centra v meste Toulon sa našla škatuľa s odrezanou ľudskou hlavou.

Francúzsky súd vzal do väzby muža, ktorého zatkli v pondelok v meste Toulon po tom, ako sa na jednej z ulíc historického centra našla škatuľa s odrezanou ľudskou hlavou.

Informovala o tom agentúra AFP. Podľa denníka Le Monde polícia nateraz vylúčila, že by šlo o teroristický čin – podobný prípadu vraždy stredoškolského učiteľa Samuela Patyho, ktorú vlani v októbri podobným spôsobom spáchal islamistický extrémista.

Škatuľu s hlavou vyhodili z okna

Podľa výpovedí svedkov bola škatuľa vyhodená z okna bytu na treťom poschodí domu v historickej časti prístavného mesta Toulon. Privolaná polícia podozrivého muža zadržala a následne prehľadala jeho byt. Zatknutý muž je francúzskej národnosti a polícii ani súdom nie je známy, „či už z dôvodu bežnej kriminality, terorizmu alebo radikalizácie“. Podľa portálu denníka Le Monde bol muž medzi obyvateľmi štvrte známy tým, že poskytoval ubytovanie bezdomovcom.

Podľa policajných zdrojov odrezaná hlava patrila mužovi „vo veku asi 40 až 50 rokov, dosť životom poznačenému, pravdepodobne bezdomovcovi“. V byte obývanom podozrivým polícia pri prehliadka našla aj bezhlavé telo, dodal Le Monde. Byt bol „hore nohami, v havarijnom stave a plný špiny“, uviedol policajný zdroj.

0
Uložiť článok
Komentovať