Foto: TASR/Polícia SR

Vodič mal pozitívny test na prítomnosť omamných alebo psychotropných látok.

Polícia Slovenskej republiky informovala prostredníctvom sociálnej siete o zaujímavej výhovorke vodiča, ktorému namerali rýchlosť 181 km/h.

Rýchlosť prekoročil o 91 km/h a dal sa na útek

Dopravní policajti z Komárna vykonávali počas služby meranie maximálnej povolenej rýchlosti medzi Pribetou a Bajčom. Vodičovi vozidla Mazda 6 namerali rýchlosť 181 km/h, kde je povolená rýchlosť 90 km/h.

„Policajti chceli vodiča zastaviť zvukovo-výstražným zariadením s nápisom STOP, pričom hneď ako sa k nemu priblížili vodič začal pridávať rýchlosť. Následne vošiel do obce Bajč, pri bytovke zastal, vyskočil z auta a dal sa na útek. Utekal k blízkemu lesu, pričom bol hliadkou viackrát vyzvaný, aby zastavil,“ opisovali policajti celú situáciu.

„Muž však nereagoval a utekal ďalej. Po márnych výzvach jeden z policajtov vytiahol služobnú zbraň a vystrelil varovné výstrely do vzduchu v neobývanej časti obce, na čo sa páchateľ zľakol a zastavil,“ doplnili.

Výhovorka roka

A potom prišla výhovorka roka. „Následne policajtom uviedol, že sa ponáhľal domov a keď zbadal v spätnom zrkadle policajtov, tak sa zľakol a preto unikal. 45-ročný vodič mal do roku 2017 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, od tej doby u seba nemal vodičský preukaz, pretože si ho nebol vybaviť,“ informovala Polícia SR.

Podľa ďalších informácií od polície, alkohol v krvi vodiča nenamerali, zato odber biologického materiálu vo fakultnej nemocnici a test na prítomnosť omamných alebo psychotropných látok bol pozitívny.

0
Uložiť článok
Komentovať