Foto: Ilya Voyager, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons / @wojciech_sobierajski (Instagram)

Zúria ochranári, aj turisti.

Na prekonávaní rekordov nie je vo väčšine prípadov nič zlé, aj keď s niekoľkými sa spája ozaj veľké riziko. Podobne to bolo aj minulý víkend, kedy jeden Poliak vyniesol na vrchol Rysov kameň vážiaci cez 50 kilogramov. 

Ako píšu Topky, oficiálna výška vrcholu Rysy činí 2 499 metrov, pričom sa nachádza na hranici Slovenska a Poľska. Toto číslo sa teda stalo už neraz lákavé pre niekoľkých špekulantov, ktorí mali záujem navýšiť oficiálnu výšku Rysov na rovných 2 500 metrov.

Poliak, ktorý zbiera divné rekordy

Najnovšie to vyskúšal Wojciech Sobierajski, muž, ktorý je na sociálnych sieťach známy vďaka tomu, že sa snaží prekonávať tie najbizarnejšie rekordy. Aj preto sa minulý víkend rozhodol vziať veľký kameň vážiaci 50 kilogramov a odniesť ho až na vrchol Rysov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wojciech Sobierajski (@wojciech_sobierajski)

Poliak sa pochválil aj na instagrame, kde napísal: „Prvýkrát som na Rysoch a hneď s rekordným kameňom s váhou 50 kilogramov. Táto výzva rozpálila médiá ako nikdy predtým. Myslím, že žiadna z mojich predchádzajúcich platní nemala takú publicitu. A to je len začiatok,“ uviedol.

Zástupcovia úradov nie sú spokojní

Wojciech týmto ťahom naštval ochranárov, aj turistov. Zástupcovia inštitúcií z Tatier písali, že nie je žiadne hrdinstvo, ani úspech, keď človek ťahá na vysokohorskú túru veľký kameň, ktorý môže v najhoršom prípade ohroziť jeho, ale aj ostatných ľudí.

Pracovníčka národného parku Magdaléna Zwijaczová-Kozicová povedala, že ak správcovia zistia porušenie niektorého ustanovenia zákona o ochrane prírody, Sobierajski bude čeliť následkom svojho opovážlivého správania.

Najnovšie články