Jasná Nízke Tatry

Michal Blaško / / News
Očakávaný príchod studeného frontu sa vyplnil, a niektoré miesta na Slovensku sú už pod snehovou prikrývkou. Severné Slovensko by sa malo pripravovať na prvé výraznejšie sneženie.

Počas noci z utorka na stredu totiž bude hranica sneženie klesať na úroveň približne 500 m.n.m. Zároveň budú počas stredy zrážky naberať na intenzite. Najmä v severných okresoch, na Kysuciach, Orave, Liptove a na Spiši sa očakáva nová snehová pokrývka. Napadnutá vrstva však nebude rovnomerná a bude sa pohybovať od 1 do 15 centimetrov. Viac ako 10 centimetrov napadne najmä vo vyšších polohách, napríklad na horských priechodoch. 

Počas stredy a štvrtka sa teplota na severe bude pohybovať lokálne len na úrovni +2°C, čo bude viesť k miernemu topeniu snehu. Hranica sneženia bude počas dňa tiež mierne stúpať, no snehové vločky sa môžu v oblastiach nad 600 m.n.m. objaviť po obidva tieto dni.

OČAKÁVANÁ VRSTVA NOVÉHO SNEHU V KILOGRAMOCH NA METER ŠTVORCOVÝ – MODEL WRF-NMM

iMeteo
iMeteo

Na horách nám neustále pribúda nový a nový sneh. Na Lomnickom štíte sa od včerajšieho večera už vytvorila súvislá snehová pokrývka. Snežiť bude aj naďalej a hranica sneženia bude klesať.

iMeteo
iMeteo

Prvý sneh dorazil už aj do Jasnej, na Chopku v Nizkych Tatrách to vyzerá takto.

Jasná Nízke Tatry
Jasná Nízke Tatry

iMeteo.sk

0
Komentovať (0)