foto: TASR/AP

Na území našej krajiny tak registrujeme 1 526 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

V štvrtok na nový koronavírus otestovali 1 832 ľudí, žiaden test nebol pozitívny. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet ľudí pozitívnych na toto ochorenie tak ostal na čísle na 1  526. Laboratóriá celkovo otestovali už vyše 185-tisíc vzoriek. Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba, Slovensko tak stále eviduje 28 úmrtí pacientov s pozitívnym testom na Covid-19. Z ochorenia sa vyliečili ďalšie tri osoby, uzdravilo sa spolu už 1 379 ľudí.

Ako informoval permanentný krízový štáb na korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov stúpol, aktuálne je ich 39.

Slováci môžu oddnes slobodne cestovať aj do Rakúska a Maďarka

Štátne hranice medzi Českom, Maďarskom, Rakúskom a Slovenskom sú od piatka od 8.00 h pre občanov týchto krajín otvorené bez obmedzení.

Foto: TASR – Ladislav Vallach

Dohoda medzi uvedenými štyrmi krajinami o zrušení doterajších epidemiologických opatrení bola možná z toho dôvodu, že pandémia je už na ústupe – preto je možné uskutočniť veľmi dôležitú etapu otvárania.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) na hraničnom priechode Petržalka – Berg povedal, že otváraním hraníc sa pandémia nového koronavírusu nekončí. „Žezlo zodpovednosti“ odovzdal občanom, ktorí budú prechádzať hranicami. „Poprosím všetkých, ktorí sa hlavne budú vracať z ešte rizikových krajín, aby boli zodpovední voči nám všetkým a nepokazili sme si to,“ skonštatoval.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )