Foto: pexels/HIT News USA

Chlapec si nevybral práve najlepšie miesto na úkryt počas hry na schovávačku.

Pre 15-ročného chlapca mala hra na schovávačku nečakané následky. V lodnom kontajneri ostal uväznený 6 dní. Keď ho napokon vyslobodili, zistil, že sa ocitol v inej krajine ďaleko od domova.

Ukryl sa do lodného kontajnera

Ako informuje portál LADbible, 15-ročný chlapec sa so svojimi kamarátmi hral na schovávačku, hra ale mala nečakanú dohru. Rozhodol sa totiž, že sa ukryje do prázdneho lodného kontajnera. Po chvíli vyčkávania v ňom napokon zaspal. Nevedomí zamestnanci bangladéšskeho prístavu kontajner naplnili a naložili ho na loď. Chlapca v ňom našli o 6 dní neskôr v Malajzii.

Chlapec, ktorý bol identifikovaný len ako Fahim, bol v poriadnom šoku a rovnako aj zamestnanci prístavu Port Klang. Kontajner odišiel z bangladéšskeho prístavu 11. januára a v Malajzii zakotvil 17. januára. Po celý ten čas si nikto nevšimol Fahimovo volanie o pomoc, chlapec nemal žiadne zásoby jedla a vody.

Zisťovalo sa, či nejde o obchodovanie s ľuďmi

Fahima sa podarilo oslobodiť až po tom, čo jeden zo zamestnancov začul klopanie vychádzajúce z jedného z kontajnerov a zalarmoval políciu a imigračné úrady. Po tom, čo kontajner otvorili, objavili v ňom chlapca, ktorý nerozumel miestnej reči a bol úplne vyčerpaný. Nechápal, čo sa s ním deje a bol dezorientovaný. Keďže mal aj horúčku, polícia ho odovzdala do rúk lekárom.

Polícia si spočiatku myslela, že Fahim sa stal obeťou obchodovania s ľuďmi. Nepodarilo sa ale nájsť žiadne dôkazy, ktoré by tomu nasvedčovali. Ihneď po lekárskom vyšetrení začali úrady pátrať po možnosti, ako chlapca dopraviť naspäť domov.

Uložiť článok

Najnovšie články