Alpine Mountains Chalets

Michal Blaško / / News
Za nami máme poriadne mrazivú noc. Počas noci sa oblačnosť na našom území zmenšovala, čo v chladnom vzduchu viedlo k výraznému poklesu teplôt. Mrzlo...

Za nami máme poriadne mrazivú noc. Počas noci sa oblačnosť na našom území zmenšovala, čo v chladnom vzduchu viedlo k výraznému poklesu teplôt. Mrzlo aj v tých najnižších polohách v Podunajskej nížine, pričom na severe teplota klesala až k -5°C.

Počas dnešného dňa bude na našom území panovať pomerne stabilné počasie a na viacerých miestach počítajte s jasným až polojasným počasím i keď teploty budú pomerne nízke a pohybovať sa budú len od +11 do +16°C. Na severe územia môže byť len od +8 do +12°C.

K večeru bude pribúdať oblačnosť. Rozprší a rozsneží sa

Počas nadchádzajúcej noci nás mrazy čakajú len výnimočne a to predovšetkým v tých najchladnejších lokalitách. Oblačnosť totiž zabráni výraznejšiemu poklesu teplôt, no k oblačnosti sa pridajú v druhej polovici noci aj zrážky. Tie sa budú vyskytovať predovšetkým v západnej časti územia. Nakoľko stále budeme v chladnejšom vzduchu, tak treba od nadmorskej výšky 700 až 800 metrov počítať so zrážkami snehovými.

Alpine Mountains Chalets
Alpine Mountains Chalets

Počas stredy sa zrážky rozšíria nad celé územie

Frontálny systém, ktorý zrážky prinesie sa počas stredy bude presúvať cez naše územie smerom na východ a postupne sa tak rozprší na celom našom území.

Od nadmorskej výšky zhruba 700 metrov bude snežiť. Dažďové zrážky budú v nižších polohách pomerne výrazné. Spadnúť môže aj viac ako 20 mm zrážok. V oblasti hôr sa však očakávajú úhrny až okolo 30 mm, pričom vo vyšších polohách, kde bude snežiť môže napadnúť až 20 cm nového snehu.

sneh

Zimnú atmosféru doplní vietor

Streda bude v zimnejšom charaktere počasia aj v nižších polohách. Teplota totiž počas dňa vystúpi len na +3 až +8°C. Teplejšie môže byť ešte na východe Slovenska. Chladný pocit zvýrazní silný vietor, ktorý na horách môže fúkať s rýchlosťou až okolo 20 m/s a na horských priechodoch sa tak pri snežení môžu vytvárať snehové jazyky.

Zimné počasie sa zmierni až počas nasledujúceho víkendu, kedy si to maximálne denné teploty opäť zamieria k +20°C.

zdroj: iMeteo

0
Komentovať (0)