foto: YouTube

Michaela Galambošová / / Film
Aj keď už od ukončenia notoricky známeho sitcomu Priatelia ubehol nejaký ten rok, stále sa na povrch dostávajú prekvapivé informácie.

Niektorí sme na ňom vyrástli, iných tento seriál sprevádzal komplikovaným procesom dospievania. Priatelia nám zabrali celú jednu dekádu. I keď sa posledná, desiata séria dotočila v roku 2004, aj 13 rokov po ukončení vyplávajú na povrch nové zistenia. Niektoré sú priam chuťovkou pre milovníkov konšpiračných teórií. Iné majú viac než praktický dôvod. A teroristické útoky na WTC centrum v New Yorku je dosť dobrá príčina na to, aby sa zo scenáru vystrihli naozaj háklivé scény. 

To, čo sa udialo v Amerike, prišlo naozaj nečakane. Nijako sa na to nedalo pripraviť. A pritom tvorcovia Priateľov už mali natočenú tretiu epizódu ôsmej série s názvom „Ako to Rachel povedala Rossovi“ museli trošku upraviť. O čo tam vlastne ide? Monica s Chandlerom idú na medové týždne. To by však nebolo ono, keby sa niečo nepokazilo. Dostanú sa do konfliktu s ďalším párom novomanželov, ktorým sa ujdu posledné dve voľné miesta v prvej triede. Aby to nebolo málo, konkurenčný párik sa ubytuje v tom istom hoteli, pričom dostane oveľa krajšiu izbu ako Chandler s Monicou. Aspoň tento scenár si pamätajú tí, ktorí sledovali Priateľov.

Trošku nostalgie..

Do you remember this sweet moment?

A post shared by Friends (@friends) on

V pôvodnej verzii tejto epizódy však Chandler a Monica vôbec nemali do hotela doraziť. Mohla za to Chandlerova hlúposť, ktorý si robil na letisku žarty s bômb a tak ich „pre istotu“ zadržali na letisku. Avšak keď si vezme tragickú udalosť, ktorá otriasla nielen národom, ale i celým svetom, odvysielať epizódu dva týždne po tragédii s takýmto obsahom by bol čistý výsmech obetiam. Tu si môžete pozrieť pôvodnú verziu epizódy:

„Federálny zákon zakazuje robiť si srandu z únosu lietadiel alebo bômb,“ prečítame si na ozname. A všetci predsa vieme, že pravidlá sú na to, aby sa porušovali, však? „Nebojte sa, beriem svoje bomby veľmi vážne,“ oznamuje Chandler, za čo ho v momente odvedie ochranka. A príbeh pokračuje. Po tom, čo sa vysvetlí Chandlerov nemiestny žart, sa novomanželom predsa len podarí dostať do lietadla. Monice však začne zvoniť telefón. Volá jej rozrušený Joey, ktorý im oznamuje, že na ich byte sú poškodené dvere. Keď sa ho však nešťastná Monica pýta, či chce, aby prišli, nazlostený odpovie: „Nie, chcem, aby ste tam stáli a čakali, kým sa celé miesto vyhodí do povetria!“ A to je v kontexte teroristického útoku viac ako odvážne. A čo to vlastne Rachel povedala Rossovi? Že je tehotná. Tu si môžete pozrieť jeho rozpačitú reakciu.

Niektoré veci sa menia. No Ross ostáva stále Rossom. A táto fiktívna postavička baví ľudí po celom svete aj po ukončení seriálu.

Pozri aj: 10+ obľúbených hercov, ktorí sa sa pár rokov zmenili na nepoznanie

thisisinsider.com
0
Komentovať (0)