Paramount Pictures/Warner Bros

Keby ste boli režisérom a chceli by ste natočiť film ako z inej planéty, ktorú lokalitu by ste si vybrali? Mnohí tvorcovia sa čoraz častejšie obracajú na Island. A tu je dôvod prečo.

Ak by sme mali nejakým slovným spojením opísať Island, asi každého by napadlo, že je to krajina ohňa a ľadu. Táto nádherná krajina, kde sa prepájajú monumentálne ľadovce s aktívnymi sopkami, je miesto ako žiadne iné na Zemi. To vedia aj filmári, ktorí si Island volia ako ideálne miesto pre natáčanie. A niet sa čomu diviť. Veď Island niekedy skutočne vyzerá tak, ako keby sa toto územie ani nenachádzalo na Zemi. A jedným z takých miest, na ktorom vlastne pochybujete či ste ešte na Zemi, je vrchol ľadovca Svínafellsjökull.

Práve na vrchole ľadovca Svínafellsjökull bol natáčaný film Interstellar. Pri pohľade na tieto zábery sa ani nedivíme, že toto miesto si filmári vybrali ako miesto pre planétu doktora Manna.

nationalgeographic.com
nationalgeographic.com

Ľadovec Svínafellsjökull sa nachádza na veľkom ľadovci Vatnajökull. Tento ľadovec je najväčší, aký na Islande môžete nájsť. Jeho rozloha zaberá až 8% Islandu.

500px.com
500px.com
flickr.com
flickr.com

Okrem filmu Interstellar sa v tejto lokalite natáčali aj hollywoodske hity ako Thor, Prometheus či obľúbený seriál Hra o tróny.

flickr.com
flickr.com
wikipedia.org
wikipedia.org

Ľadovec môžete nájsť v národnom parku Vatnajökull. Tento národný park je medzi turistami veľmi obľúbený vďaka jeho prístupnosti, ktorá nevyžaduje horolezeckú výstroj a je dostupný aj v rámci bežnej pešej turistiky.

flickr.com
flickr.com
flickr.com
flickr.com

V prípade, že by ste sa chceli dostať na vrchol ľadovca Svínafellsjökull, tu už budete potrebovať aké-také skúsenosti s horolezectvom.

flickr.com
flickr.com
flickr.com
flickr.com

Nemusíte cestovať na inú planétu, stačí navštíviť Island. 

interez.sk (mmm), amusingplanet.com
Príbehy
0
Komentovať (0)