Michal Blaško / / Objektívom
Výstrahy pred nočným podchladením, africká divočina Die Antwoord, pohodový Lintner a domáce kakao. Druhý deň Bažant Pohoda Festivalu 2015. Druhý deň Festivalu Bažant Pohoda 2015...

Výstrahy pred nočným podchladením, africká divočina Die Antwoord, pohodový Lintner a domáce kakao. Druhý deň Bažant Pohoda Festivalu 2015.

pohoda 2 den (57)Druhý deň Festivalu Bažant Pohoda 2015 ponúkol návštevníkom bohatý hudobný, zábavný aj kinematografický program.  Celý deň sa niesol vo veterno – slnečnej atmosfére. Tohtoročné teploty zatiaľ len ojedinele prekračujú 24°C. To však neuberá na sile festivalu a návštevníci si tento prvok naopak pochvaľujú, keďže po minulé horúčavou divoké ročníky bol najväčší dopyt po tieni a pitnej vode. Zdravotníci si vďaka nižším teplotám môžu vydýchnuť, cez deň môžu od mobilizácie pre výstrahy z kolapsov v areáli oddýchnuť, upozorňujú však naopak na riziko podchladenia počas noci, keďže teploty sa v nočných hodinách  klesajú až na 5°C.

Pohodoví a hraví nadšenci si merajú sily a dokazujú rivalitu v stane so spoločenskými hrami. Miesto, na ktorom starí rodičia porážajú svoje vnúčatá s detskou radosťou, partneri sa na chvíľu menia na taktických súperov, súrodenci sa zomknú do tímov a kamaráti sa naučia prehrávať. V areáli je obrie človeče nehnevaj sa. Stáť na políčkach v štarte a čakať kým na prerastenej kocke padne číslo 6 trvá večnosť, no návštevníkom, ktorým nechýba zmysel pre humor a trpezlivosť to v pohode zvládajú. Na svoje si prídu aj poslucháči a diskutéri. Pre tých sú vo vybraných stanoch pripravené rôzne debaty, ktoré sa snažia  priniesť riešenia na problémy a na kontroverzné javy v spoločnosti. Jednou z takých bola aj diskusia, ktorá sa zaoberala aktuálnou problematikou s slovenskom hokeji. V optimistane nadácie Orange debatovali bývalý slovenský reprezentant a neúspešný kandidát na prezidenta SZĽH Richard Lintner a slovenský hokejový tréner Eduard Bokroš na tému „Dá sa urobiť pre mladých hokejistov na Slovensku viac?“.

pohoda 2 den (41)Počas dňa vystúpil napríklad Billy Barman, slovenské talentované kvetinky Genius Locci, britský Tom Vek či reggae guru Tiken Jah Fakoly. Zmeny nastali s vystúpením Eagles of Death Metal, ktorým meškalo lietadlo a ich fanúšikovia sa na nich mohli tešiť až o pol noci. Jedným z dvoch vrcholov druhého večera boli FFS: Franz Ferdinant & Sparks. Kombinácia dvoch samostatných skupín, z dvoch rozdielnych kontinentov, ktorí si padli do oka a vytvorili spoločný hudobný projekt, ktorý zafungoval. Klávesák kapely Sparks, 69-ročný Ron Mael, prekvapil tancom na pódiu a energia na tomto koncerte sa dala rozhodne krájať. Druhým vrcholom večera boli juhoafrickí Die Antwoord. Ich príťažlivá speváčka Yolandi Vi$$er so špecifickým vysoko položeným hlasom vytvorila spolu s rapperom Ninjom a DJom Hi Tekom poriadnu energickú show. Bažant kinematograf premietal predpremiéru filmu o Amy Winehouse s názvom Amy. V podvečerných hodinách sa v tanečnom NAY dome  pod tancujúcim davom v rytme veselého karibského elektra sa dal do pohybu snáď aj trávnik pod celým stanom. Záver dňa patril slovenskému umeleckému súboru SĽUK na Orange stagei.

V skratke by sa dalo povedať, že Pohoda 2015 je v pohode…Komentovať (0)