Foto: Facebook (Peter Pellegrini)

Boj o voličov v druhom kole prezidentských volieb sa začal.

V prvom kole prezidentských volieb 23. marca ani jeden z kandidátov nezískal hlasy potrebné na to, aby získal mandát. Preto sa bude konať aj druhé kolo, a to už 6. apríla. Podľa oficiálnych výsledkov Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, získal Ivan Korčok 42,51 percenta hlasov, Peter Pellegrini 37,02 percenta hlasov.

Medzi týmito dvoma kolami je však nezvyčajne krátky čas, ktorý „poznačia“ aj veľkonočné sviatky, ktoré nás čakajú a, samozrejme, moratórium. Boj o voliča teda musí byť rýchly a Korčok s Pellegrinim, ktorí o prezidentský úrad zabojujú, sa musia obrátiť aj na neúspešných kandidátov.

Kým Štefan Harabin svojim voličom odkázal, aby v druhom kole k volebným urnám nešli, Igor Matovič nepriamo odkázal, že „demokratické Slovensko môže opäť vyhrať, ak mu pomôžu aj premýšľajúci voliči vládnych strán, ktorí odmietajú byť použití, zneužití a odhodení bokom“.

Peter Pellegrini sa dnes 25. marca stretol s Jánom Kubišom, ktorý získal asi 46-tisíc hlasov. Zverejnil s ním fotku na Facebooku. „Dnes sme mali spoločné stretnutie s pánom Jánom Kubišom a som veľmi rád, že máme na mnohé otázky spoločný názor,“ napísal na facebooku k fotke, na ktorej si podávajú ruky. O tom, či Kubiš Pellegrinimu vyjadrí podporu, však nepadlo ani slovo.

Šéf Národnej rady rokoval už aj s lídrami Maďarskej aliancie. O jeho návšteve v sídle strany informoval samotný Krisztián Forró v statuse. „Počas prezidentských volieb bola pozornosť upriamená na Maďarov žijúcich na Slovensku. Rozhodujúca by mohla byť úloha Maďarov v druhom kole,“ uviedol.

Pellegriniho podporila koaličná strana SNS, ktorá v prvom kole stála za Štefanom Harabinom. Podľa hovorkyne Zuzany Škopcovej ide teraz predovšetkým o gesto s cieľom „zastaviť zlo v podobe Ivana Korčoka“, informovala TASR.

Občiansky kandidát za prezidenta Ivan Korčok plánuje stretnutia so všetkými demokratickými kandidátmi, ktorí nepostúpili do druhého kola prezidentských volieb. Doposiaľ sa osobne stretol len s Jánom Kubišom, ktorý ho informoval, že nedá odporúčanie svojim voličom ani pre jedného kandidáta v druhom kole.

Korčok je v kontakte s predsedom Maďarskej aliancie a kandidátom Krisztiánom Forróm, ktorý prejavil ochotu rokovať o podpore, a komunikáciu vedie aj s predsedom hnutia Slovensko a kandidátom Igrom Matovičom.

„S pánom Matovičom komunikujem a s ohľadom na názorové a hodnotové nastavenie jeho voličov budem rád, keď ich pán Matovič a ostatní členovia hnutia povzbudia k mojej voľbe v druhom kole. V kontakte som aj s pánom Patrikom Dubovským a verím v jeho podporu,“ informoval Korčok.

Uložiť článok

Najnovšie články