wtf.nl

Matej Mensatoris / / Série
Čašník, jedlo prosím!

Na internete môžeme každý deň nájsť desiatky či stovky nových vtipných videí, na ktorých môžeme nájsť mačky v rôznych situáciách. Aj keď mnohé nich zapadnú prachom, niektoré zaujmú státisíce ľudí po celom svete a začnú sa šíriť internetom, ako lavína. Najnovším takým videom sú aj dve mačky, ktoré náramne pripomínajú slávne pokusy ruského vedca Ivana Petroviča Pavlova. Ten, keby toto video videl, bol by z neho určite dojatý. Veď posúďte sami. 

Ivan Petrovič Pavlov sa preslávil svojimi experimentmi so psami, pri ktorých sledoval ich podmienené reflexy. Podrobne sme sa tomuto géniovi venovali v jednom z našich článkov.

V najnovšom videu, ktoré valcuje internet, môžete vidieť dve rozkošné mačky, ktoré majú k dispozícií tanierik a vedľa neho zvonček. Keď zazvonia na zvonček, dostanú maškrtu. Pochopiť tento princíp mačkám dlho netrvalo a rýchlo prišli na to, že zvonenie na zvonček sa jednoducho vyplatí. Tak vzniklo toto video, ktoré je neuveriteľne roztomilé.

Reakcie internetu sa zhodujú v tom, že už dávno tu nebolo také pôsobivé video s mačkami. Aj viacerí vedci priznávajú, že video je zaujímavé a ukazuje, že mačky je možné vycvičiť, keď vedia, že to čo urobia, im prinesie odmenu.

@ B_ru_ru / Twitter

Mačky sú naozaj fascinujúce, no zároveň aj veľmi tajuplné zvieratá. Vedci len nedávno odhalili, čo znamenajú výrazy mačacej tváre, ale tiež to, prečo mačky nosia pred dvere mŕtve zvieratá. A je jasné, že mačky ešte nepovedali posledné slovo a vedci sa o ne budú aj naďalej zaujímať.

Pozri aj: 15 fotografií zvieracích mláďat, ktoré vyčaria úsmev na tvári každému

interez.sk (mmm), dailymail.co.uk
Komentovať (0)