Paulína Fialková sa teší z 3. miesta v stíhacích pretekoch na 10 km počas 1. kola Svetového pohára biatlonistiek v slovinskej Pokljuke Foto: archív TASR/AP Photo/Darko Bandic

Pri príležitosti predstavenia nového smartfónu Huawei P30 Pro v Paríži, sme sa zhovárali so slovenskou biatlonistkou Paulínou Fialkovou.

Paulínu Fialkovú azda nikomu netreba bližšie predstavovať. Úspešnú slovenskú biatlonistku pozná nielen celé Slovensko, no vďaka svojim úspechom je známa aj v zahraničí. Rodáčka z Čierneho Balogu je členkou VŠC Dukla Banská Bystrica. Pri príležitosti predstavenia smartfónu Huawei P30 Pro nám Paulína poskytla krátky rozhovor.

V rozhovore s Paulínou sa dozviete:

  • Aké boli jej športové začiatky.
  • Ako vyzerá jej bežný deň.
  • Či si vôbec nájde čas na oddych.
  • Aký má rituál pred štartom.

Aké boli tvoje športové začiatky? Čo ťa priviedlo k biatlonu?

Biatlonu sa venujem už od detstva. Priviedli ma k nemu moji rodičia, pretože chceli nasmerovať moju energiu správnym smerom a myslím si, že aj keď som vtedy z toho nebola až taká nadšená, tak dnes som im za to veľmi vďačná.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Ak by si sa nevenovala biatlonu, čomu by si sa venovala?

Ak by nebolo biatlonu, asi by som sa venovala právu. Mnohí ľudia nevedia, že som vyštudovala právo na univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, tak asi najskôr tomu.

Pochádzam z Čierneho Balogu, takže táto univerzita mi aj z hľadiska vzdialenosti vyhovovala. Ťažko to ale hodnotiť, keďže od detstva robím šport. Možno by som sa mu venovala neskôr, po ukončení kariéry, no to si jednoznačne netrúfam povedať.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Ako vyzerá tvoj bežný deň počas sezóny?

Všetko závisí od času štartu. Ak je to pretekový deň a je štart poobede, tak ráno je vždy cvičenie s fyzioterapeutom. Ale to je vždy, aj keď je štart doobeda. Rada sa ale, keď mám čas, idem prebehnúť a potom ideme na štadión. Tam robíme nástrel, skúšanie lyží a podobné veci. Potom už len sústredenie na to, aby to všetko dobre dopadlo.

A deň mimo sezóny?

Ten sa líši iba v tom, že nie sú preteky. Ráno je opäť cvičenie s fyzioterapeutom. Potom mám zvyčajne dvojfázový tréning a potom ešte večer suchá streľba či strečing.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Dokážeš pri takom nabitom programe aj relaxovať?

To je ťažká otázka. Voľného času veľa nemám. Ak ale mám voľný deň, tak je to vždy o tom, že potrebujem dobehnúť všetko, čo sa počas dní nestihlo. Zvyčajne aj vtedy sa venujem suchej streľbe či regenerácie s fyzioterapeutom. Lebo regenerácia je základ, aby som mohla podávať čo najlepšie výkony.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Mnohí športovci majú svoje idoly či vzory, ku ktorým vzhliadajú. Máš aj ty nejaký?

Nad týmto nikdy veľmi nerozmýšľam. Je veľké množstvo ľudí, ktorí sa mi páčia, ich štýl alebo názory, ale netrúfam si označiť niekoho konkrétneho. Ak by som mala vybrať ale športového, určite to bude môj kamarát Matej Tóth. On je pre mňa dôkazom toho, že keď niekto robí niečo dostatočne dlho a dobre, tak ten výsledok sa dostaví. On je pre mňa v tomto asi ten najväčší vzor.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matej Toth (@tothem83),

U športovcov sme zvyknutí na to, že pred zápasom či pretekmi vykonávajú rôzne rituály. Ako je to u teba?

Určite nemám rituály ako napríklad rôzni tenisti alebo podobne. Vždy si ale pred štartom s celým tímom tak spoločne „ťukneme“ a ideme na to. Bez toho by to nebolo ono.

Nachádzame sa na predstavení nového smartfónu Huawei P30 Pro v Paríži. Ako sa ti páči?

Paulína Fialková odfotografovaná smartfónom Huawei P30 Pro

Toto je moje prvé stretnutie so smartfónom od Huawei a som ním milo prekvapená. Páči sa mi, že je pomerne ľahký, pritom má krásne dizajnové prevedenie. Veľmi sa mi páči jeho farba. Ešte som nemala možnosť vyskúšať všetky jeho funkcie, no ak spĺňa všetko, čo je o ňom prezentované, tak určite to bude výborný telefón, ktorý si obľúbi každý, kto ho chytí do ruky.

Paulína Fialková odfotografovaná smartfónom Huawei P30 Pro

Chcela by si niečo odkázať našim čitateľom?

Nech robia čo ich baví a nech zotrvajú v tom. Ak sa niečomu naplno venujete, vždy prídu úspechy. Ak ale nie je o tom čo robíte presvedčení, radšej voľte inú cestu. Lebo nie je nič horšie, ako robiť v živote to, čo ťa nebaví a treba sa posunúť ďalej.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy