Foto: Unsplash

Pytliactvo sužuje africkú faunu už desiatky rokov.

Aj napriek snahe ochranárov, úradov či aktivistov, tomuto chorému biznisu stále neodzvonilo. Tentokrát však príroda na juhu Afriky môže pocítiť veľkú mieru zadosťučinenia, keďže miestne levy sa postarali o parazitujúceho pytliaka po svojom. Jeho telo sa našlo v prírodnej rezervácii v mestečku Hoedspruit.

Počul som výkriky a následné výstrely, no už bolo prineskoro na to, aby mu ktokoľvek mohol pomôcť,“ povedal pre The Mirror pracovník rezervácie. Aj napriek tomu, že identita mŕtveho muža ešte nebola odhalená, polícia sa domnieva, že ide o pytliaka, ktorý na týchto miesta lovil divokú zver. Tá sa však postarala o to, aby sa váhy spravodlivosti vyrovnali.

Unsplash

Domnienku, že malo ísť o pytliaka umocňuje aj fakt, že vedľa mŕtveho tela sa našla nabitá zbraň. Africké levy sú v tejto oblasti považované za menej ohrozené, ako na iných miestach, no stále hovoríme o druhu, ktorého počty sa práve vďaka činnosti pytliakov v posledných rokoch rapídne znížili. „Vyzerá to tak, že obeť levov bol obyčajný pytliak a v našej rezervácii hral lovil zvieratá,“ povedal Moatshe Ngoepe, hovorca rezervácie.

Pozri aj: Skúsený lovec chcel zastreliť leva, napokon sa stal obeťou on sám

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)