Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / Zviera
Chorvátsky lovec, ktorý bol známy svojou mimoriadnou úspešnosťou, bol zastrelený v Južnej Afrike počas rekreačného lovu.

Pero Jelinic bol 75-ročný pán, pôvodom z Chorvátska, ktorý nebol známy svojou kariérou. Menšiu popularitu mu však zabezpečilo jeho kontroverzné hobby a teda lov divokých zvierat. Túto sobotu bol zastrelený pri svojom výlete do Juhoafrická republika. Nachádzal sa na farme, ktorá je známa ako obľúbená turistická lokalita pre nadšených lovcov.

Slavko Pernar, Perov priateľ povedal pre Daily Mail, že jeho zosnulý kamarát bol nadšencom a do Afriky cestoval, aby čelil väčšej výzve. To však ešte netušil, že tento výlet sa pre neho stane osudným. Zatiaľ nie je jasné kto bol zodpovedný za guľku, ktorá Chorváta zabila, no nemuselo ísť nutne o nehodu.

Podľa Pernara malo byť ulovenie leva akousi čerešničkou na torte Perovej loveckej kariéry. Ten kvôli svojej vášni precestoval kus sveta a zabíjal najrôznejšie druhy zvierat od vysokej až po medvede. Miesto, kde chcel uloviť leva, je známe ako veľmi kontroverzná lokalita, keďže ide o farmu, z ktorej zvieratá nemajú kam ujsť. V uzavretej rezervácii má lovec úplnú výhodu a veľmi vysokú šancu, že sa mu podarí zviera zastreliť.

Tentokrát však bolo nutné vyrátať celkom inú pravdepodobnosť, takú na ktorú nikto ani len nepomyslel. Majiteľ tejto farmy, doktor Gideon Engelbrecht povedal, že na svojom pozemku nebol prítomný v čase, keď bol Pero zastrelený. „V čase keď bol muž zastrelený som sa nachádzal na svojej klinike. Poslal som poňho helikoptéru, no viac teraz povedať nemôžem, keďže tento prípad sa stále vyšetruje,“ povedal Engelbrech.

African Lion

V roku 2015 chcela Asociácia profesionálnych lovcov Juhoafrickej republiky vyradiť farmu doktora Engelbrecha a všetkým jej členom zakázať lov v tejto krajine, pretože ide o nehumánne zachádzanie so zvieratami. Taktiež ide podľa asociácie o malicherný lov, ktorý nechcú tolerovať. Práve preto sa špekuluje o tom, že Perova smrť mohla byť vraždou a miestna polícia sa začala zaoberať jeho prípadom. Doposiaľ však nemajú žiadnych podozrivých.

Pozri aj: Kapské Mesto sa pripravuje na 12. apríl. V tento deň dôjde v meste voda a milióny ľudí netušia, čo budú potom robiť

ladbible.com
0
Komentovať (0)