Foto: YouTube.com/Samuel Ševčík

Slovenskí maturanti majú skutočne kreatívne nápady.

Obdobie stužkových slávností znamená nielen viacej mladých maturantov v mestách so zelenými stužkami na hrudi, ale aj množstvo kreatívnych nápadov pri nakrúcaní spomienkového videozáznamu. K jednej z najväčších žúrok života mladého človeka video spomienka neodmysliteľne patrí a okrem zostrihu zo samotnej stužkovej, býva jeho tradičnou súčasťou aj symbolické „kradnutie“ triednej knihy.

Žijeme v 21. storočí, kedy sa dôraz kladie na kvalitu prevedenia či spracovania akéhokoľvek videa. A ako si už istotne stihli všimnúť viacerí z vás, súčasná generácia mladých je zdatná nielen v ovládaní moderných technológií, grafických programov, ale aj mimoriadne kreatívna pri vytváraní originálnych námetov a konceptov.

Článkov s videami kradnutia triednej knihy s naozaj originálnym námetom ste už mohli vidieť nespočetné množstvo. Dalo by sa povedať, že každý rok sa ich na internete (a najmä v jesennom „stužkovom“ období) objavia desiatky. Inak tomu nie je ani tento rok a mladí maturanti aj teraz ukázali, že originalita ich nápadom naozaj nechýba. Inšpiráciu hľadali totiž doslova všade – od slovenských reality show až po hollywoodske filmy. A výsledky vyzerajú naozaj profesionálne a v mnohých ohľadoch aj vtipne. A čo najviac prekvapí, je fakt, že vytvoriť tieto videá dokázali aj s podstatne nižším rozpočtom než veľké produkčné spoločnosti.

Toto je 10 najoriginálnejších nápadov na kradnutie triednej knihy, ktoré ste nám poslali nielen prostredníctvom nášho Instagramu.

Farma: Trieda vs. Triedna

Sledovanosť známej slovenskej reality show Farma neklesá a tak, ako nikto nedokáže pochopiť, že podobné veci Slováci ešte stále sledujú, zrejme tomu nerozumejú ani títo maturanti. Študenti Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove sa totiž rozhodli, že sa s triednou knihou rozlúčia vo veľkom štýle a predstavili svoju vlastnú verziu Farmy, ktorá by bola v mnohých ohľadoch zaujímavejšia.

Slow & Serious

Hollywoodskou trhákovou sériou Rýchlo a zbesilo (Fast & Furious) sa zas rozhodli inšpirovať maturanti z piateho ročníka Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom. O tom, že ide o naozaj prepracované video i nápad sa môžete presvedčiť na vlastné oči nižšie.

Kradnutie triedneho notebooku

Na niektorých slovenských stredných školách už typickým triednym knihám dávno odzvonilo. Jednou z nich je aj Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša v Starej Ľubovni, kde svoj „triedny notebook“ ukradli a zapečatili v štýle známeho docu-reality seriálu Rodinné prípady.

Ruská mafia v Košiciach

Pre niektorých je možno únos triednej knihy len ďalšou z trápnych tradícií maturantov. O opaku vás však prekvapia maturanti z košického Gymnázia Park Mládeže 5, ktorí si vymysleli námet s ruskou mafiou. Hlavou tej je samotná triedna učiteľka a študenti pri tvorbe tohto videa mysleli na každý jeden detail, aby bol výsledok čo najrealistickejší. V tomto únose tak nechýbajú ruble, cigarety, hazard, zbrane, ruský soundtrack či lietadlo!

Návrat o 30 rokov späť

Slovensko uplynulé dni žije oslavami 30. výročia Nežnej revolúcie a na rok 1989 vo svojom tematickom videu z kradnutia triednej knihy „spomínajú“ aj maturanti z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Ako sa vrátili v čase, zistíte v ich videu.

Snehulienka a 28 trpaslíkov

Študenti každý rok hľadajú originálne a vtipné námety doslova všade. Maturanti z Pedagogickej a sociálnej akadémie v Trenčíne ten svoj našli v známej rozprávke o Snehulienke a trpaslíkoch. Výtvor uletených budúcich učiteliek a učiteľa v netradičnom podaní známeho príbehu jednoznačne stojí za zhliadnutie.

Game of GMH

Nepochybným hitom tohto roka, minimálne vo svete popkultúry, bol aj fantasy seriál Hra o tróny (Game of Thrones). A práve tento motív si pri kradnutí triednej knihy zvolili študenti gymnázia v Trstenej. Správne vyberaný soundtrack aj kopec originálnych vtípkov pobavia aj toho, kto slávny seriál nevidel.

Celé vo vlastnej réžii

S vlastným námetom i produkciou prišli maturanti piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina. Tí sa museli taktiež popasovať s elektronickou triednou knihou, ktorej krádež bola sťažená hlavne tým, že heslo do nej vedel len ich triedny profesor. Trieda maturantov si zvolila nezvyčajný nápad, kedy samotné pečatenie nie je na videu vidieť, pretože prebehlo priamo na stužkovej slávnosti. Prepojili tak fikciu vo videu s realitou.

Kriminálka Gymnázium Vranov nad Topľou

Krádež triednej knihy je nepochybne „trestným činom“. Keď sa k tomu ešte pridajú aj nevysvetliteľné úmrtia samotných maturantov, treba zistiť, kto za tým všetkým stojí. To je v krátkosti zhrnutie videa študentov gymnázia vo Vranove nad Topľou.

Koláčik s bielym práškom

Samozrejme, ukradnúť triednu knihu býva niekedy nesmierne ťažké, o čom sa už presvedčil aj nejedn z nás. Svojsky sa k tomu ale rozhodli pristúpiť maturanti Strednej zdravotníckej školy z Michaloviec. Keďže sú v chémii mimoriadne zdatní, rozhodli sa, že ukážu, čo na ich triednu rozhodne zafunguje.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )