foto: Huawei

Aj ty tráviš toto „koronaobdobie“ prevažne sedením pri telke, notebooku, tablete či telefóne?

Známy parkourista a bývalý majster sveta vo fitness Michal Barbier vzal lockdown z úplne opačného konca: vybral sa do ulíc Bratislavy, kde kreatívnym spôsobom prepojil parkourové umenie s najnovšími technológiami od Huawei. Ak si myslíš, že to nejde dohromady, Michal ťa svojimi akčnými kúskami vyvedie z omylu.

Chcel som ukázať, že technológie môžu ísť krásne ruka v ruke s pohybom. Ja som sa kvôli tomu na jeden deň vybral do Bratislavy, aby som si vychutnal mesto v plnej kráse a s čo najmenším počtom ľudí. Vychytal som úžasné slnečné počasie a musím povedať, že to naozaj stálo za to,“ hovorí Michal Barbier, ktorý využil prázdne ulice na svoj obľúbený šport. Vieš, ako vyzerajú pohyby s názvom Sideflip, Webster či Kick the moon? Pôsobivých kúskov ovláda Michal viac než dosť, viacero z nich predviedol na tomto videu:

„Výhodou parkouru je, že  pri ňom nepotrebuješ spoluhráčov. Vystačíš si úplne sám s prostredím, kde sa práve nachádzaš,“ opisuje svoje hobby známy parkourista. Na druhej strane, prirodzenou súčasťou každého športu je aj chuť s niekým si zasúťažiť. Tú dostal aj Michal. Ako však situáciu vyriešil vzhľadom na to, že športoval sám a v danej chvíli nemal koho vyzvať na parkourový súboj? „Vybabral som s tým netradične. Vymyslel som súťaž pre mňa a môj telefón Huawei P smart 2021, ktorý sa mi práve vybil. Za 10 minút som stihol vybehnúť na Bratislavský hrad a telefón som zatiaľ nechal na nabíjačke. A musím povedať, že pokiaľ ide o rýchlosť, bol to rovnocenný súper,“ hovorí so smiechom.

Aký bol výsledok výzvy, ktorú si vymyslel? Odpoveď nájdeš vo videu:

Parkour však nie je iba o skákaní cez zábradlia či behaní po uliciach cez prekážky od rána do večera. Jeho podstatnou súčasťou je vnímanie prostredia z nového uhla pohľadu. Aj o tom Michal prezradil viac. Ako sám hovorí, každý moment je neopakovateľný a bežne sa stáva, že si ho chce zvečniť. Preto sa počas dňa párkrát premenil aj na „profi“ fotografa, pričom mu opäť postačil len telefón, ktorý mal vo vrecku.

 

„Pri parkoure vnímam svet okolo seba z inej perspektívy, a zároveň musím reagovať rýchlo. Keď vidím zaujímavý uhol pohľadu, automaticky vyťahujem mobil z vrecka a cvakám. A vždy sa rád pristavím pri pekných, architektonicky vymakaných budovách. V Bratislave je dosť takých, ktoré stoja za fotku. Počas môjho dňa som nafotil mnoho skvelých záberov. Super bolo, že vďaka kvalitnému displeju som si mohol aj v slnečnom počasí fotky vychutnať hneď na mieste. Aj vďaka tomu som chvíľami dokonca nadobudol pocit, že som v sebe objavil talent na fotenie. No treba povedať, že to nebola len moja zásluha,“ hovorí s úsmevom. Pôsobivé zábery, ktoré zachytil štyrmi objektívmi svojho mobilu, nájdeš vo videu:

Pr článok Huawei
1
Uložiť článok
Komentovať