Michal Blaško / / Série
Možno ste sa už niekedy stretli s človekom, ktorý mal nejakú schopnosť. Zvyčajne však išlo o niečo bežné, čo je ľudskému oku neznáme. Avšak niektorí ľudia...

Možno ste sa už niekedy stretli s človekom, ktorý mal nejakú schopnosť. Zvyčajne však išlo o niečo bežné, čo je ľudskému oku neznáme. Avšak niektorí ľudia majú schopnosti, ktoré sú pre nás nanajvýš zvláštne. Ako to robia? Ako to dokážu? Pozrime sa spoločne na niekoľko podivných vecí, ktoré niektorí ľudia skutočne dokážu.

Psychokinéza

schopnosti-psychokineza

Psychokinéza je tiež známa ako telekinéza. Je to schopnosť pohybovať a manipulovať vecami pomocou vlastnej mysle.  Povedzme si úprimne – je to schopnosť, ktorú by radi mali viacerí ľudia. Mohli by sme ovládať televíziu na diaľku a vôbec, celý deň by sme len mohli sedieť na zadku a nič nerobiť. Podľa vedcov a skeptikov je akýkoľvek dôkaz o tejto schopnosti iba obyčajným podvodom.  Existuje však množstvo kníh, ktoré Vám majú pomôcť naučiť sa túto schopnosť pomocou rôznych cvičení. Napríklad si môžete povedať, že hodíte kockou zatiaľ čo sa sústredíte na číslo, ktoré padne. Bohužiaľ to však vytvára psychologický stav ilúzie kontroly, v ktorej človek verí, že má na kocku skutočný vplyv. V skutočnosti je však na každej strane iba číslo od 1 do 6 a preto tam je veľká šanca, že padne práve to číslo. Slávny človek, ktorý tvrdí, že má túto schopnosť, sa volá Uri Gellar. Je známy pre jeho trik s ohýbaním lyžice. V tomto triku dáte lyžicu pod misku a následne ju krútite alebo zatáčate. V skutočnosti však tento trik skeptici napodobnili ľavou zadnou bez akýchkoľvek nadprirodzených schopností.

Pyrokinéza

schopnosti-Pyrokineza

Pyrokinéza je schopnosť vznietenia alebo hasenia požiaru pomocou mysle. V jednej knihe od istého spisovateľa malo túto schopnosť jedno dievča. V skutočnosti však neexistuje žiaden vedecký dôkaz o tom, že táto schopnosť u ľudí existuje. Aj napriek tomu, že mnoho nadšencov parapsychológie tomu verí. Súvislosť sa môže vyskytovať v spojení s údajnou schopnosťou a rôznymi správami o spontánnom ľudskom vznietení.Komentovať (0)